Розірвати Договір про дружбу з РФ недостатньо. Потрібні наступні кроки
Ганна Гопко
громадський діяч і журналіст, народний депутат України

На відміну від України, Росія ніколи всерйоз не ставилася до Договору про дружбу. Всі 20 років його дії – це 20 років шантажу, провокацій, економічного й політичного тиску, інформаційної агресії.

Вчинивши в 2014 році збройну агресію й окупацію частини української території, яка триває досі, Росія розтоптала цей договір, і його припинення – очевидний і необхідний крок.

Необхідний, але не достатній. Ми чекаємо від МЗС ревізії всієї договірно-правової бази з Росією, а від Президента і РНБО – подальших дій із захисту культурно-інформаційного простору, рішучих санкцій проти агентів російського впливу в нашій політиці й економіці.

Україна прагне миру і цивілізованих взаємних із усіма сусідами, але маємо чітко розуміти, що Москва не визнає самого права на вільне існування України, і готуватися тривалий час жити в умовах постійних загроз нашій безпеці з боку Росії.

Вітаючи наших захисників і захисниць з Днем Збройних сил України, маємо дбати про зміцнення нашої армії. Але не менш важливо донести до Європи та світу – наскільки небезпечною є російська загроза, ефективно протидіяти якій можемо лише разом.

І, до речі, я хочу закликати МЗС не надто розшаркуватися перед агресором у текстах дипломатичних нот на п’ятому році війни. Про жодну «глибоку повагу» до убивць наших співгромадян не може бути й мови, а національна гідність – важливіша за дипломатичний протокол.

Припинення Договору про дружбу з Росією і наша відсіч агресору не означає, що ми маємо забути про тих людей на території країни-агресора, які потребують захисту і підтримки. Навпаки, Україна має перейти до активної політики захисту цінностей свободи і демократії на російському напрямку.

У зв’язку з цим у п’ятницю в комітеті закордонних справ відбудеться круглий стіл «Порушення прав корінних народів у Російській Федерації». У нас не буде дружби з Кремлем. Але повторюючи слідом за Хвильовим «Геть від Москви», ми простягаємо руку солідарності всім людям доброї волі і поневоленим народам кремлівської імперії.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 19:37 :41