Новини » Регіони 7 грудня, 2018, 16:36
Рівненська облрада просить Порошенка, ВР і Кабмін забезпечити хворих препаратами інсуліну

Звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо забезпечення препаратами інсуліну хворих на цукровий діабет ухвалили на сьогоднішньому сесійному засіданні депутати Рівненської обласної ради.

Про це інформує власкор IA ZIK.

У зверненні зазначається, що в області існує потреба у забезпеченості інсуліновмісними препаратами хворих на цукровий діабет, зокрема, тих, які мають інсулінозалежний тип хвороби, тобто потребують постійних, безперебійних ін’єкцій. При цьому, держава зобов’язалася забезпечувати інсуліном усіх, хто його потребує, але програми із забезпеченості хворих препаратом фінансуються не в повному обсязі. Відповідно, існує нестача препаратів інсуліну в аптеках області. А в тих поодиноких випадках, де інсулін в аптеці є, люди змушені компенсувати відсоток вартості препарату, хоча раніше він був повністю безкоштовним. Крім того, в окремих аптеках є препарат інсуліну вітчизняного виробництва, проте він не допомагає, а навпаки – викликає сліпоту. Вже кілька місяців в аптеках області відсутній препарат «Хумулін», який необхідний для підтримки життєдіяльності хворих на цукровий діабет.

«У зв’язку з зазначеним, з метою належного, безперебійного постачання безкоштовних препаратів інсуліну на територію області, просимо відновити стовідсоткове фінансування потреб в інсуліні мешканцям Рівненщини, адже інсулінозалежний тип цукрового діабету – не та хвороба, яка може «почекати» до кінця кварталу чи року. Люди потребують ліків щодня, тому звертаємось до вас з проханням вирішити проблему фінансування закупівлі інсуліну», – зазначається в тексті звернення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-24 00:44 :55