Новини » Політика 7 грудня, 2018, 14:34
Разумков: Товарообіг з РФ не зменшується, а навпаки – зростає
ZIK
ZIK

Сьогодні у Києві, на Майдані Незалежності, відбувається мітинг націоналістичних організацій з вимогою блокувати російський бізнес в Україні. Звісно, питання торгівлі з РФ є дуже важливим і про це варто говорити, адже вона не зменшується. Але можна було б обрати інший час, а не день приїзду президента Литви Далі Грібаускайте.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив політолог та директор Української політ консалтингової групи Дмитро Разумков.

«Я думаю, що приїзд президента Литви Далі Грібаускайте і акція «Національного корпусу» та інших організацій щодо торгівлі з Росією, не пов’язані. Питання полягає лише у тому, як це сприйматиметься нашими іноземними партнерами», – сказав Разумков.

На його думку, подібну акцію варто було б провести  в інший день.

«Приїхала президент однієї з європейських держав і для неї такі протести не є нормальними. Ба більше, це може негативно відобразитись на іміджі України. Наразі мітинг є мирним і добре було б, якби він так і закінчився», – зазначив він.

Також він зазначив, що питання обігу російських товарів та торгівлі з Росією є дуже важливим. Але чомусь можновладці не поспішають його вирішувати.

«Об’єктивно така проблема існує. Навіть, якщо ми проаналізуємо, то народні депутати України та представники влади багато про що говорять, але товарообіг з РФ не зменшується, навпаки – зростає. І це навіть не інсайдерська інформація», – прокоментував він.

За його словами, незрозуміло чому Україна досі успішно торгує та ще й нарощує обсяги, коли, фактично, триває війна. Тому, коли нардепи і представники влади закликають обмежувати торгівлю і не купувати російські товари – вони лукавлять.

«Дуже добре, що про обмеження бізнесу з Росією говорять, особливо на п’ятий рік війни. Але хотілося б, щоб заяви відповідали реальності. Бо поки у нас багато говорять, а мало роблять. Адже ініціатива щодо припинення торгівлі не повинна була б йти від «Нацкорпусу» чи якихось інших організацій. Має бути державна програма складена на основі нормативних законних та підзаконних актів», – прокоментував Разумков.

Він вважає, що в Україні повинні бути єдині правила для всіх. І тоді б не було проблем перед виборами.

«Сьогодні виникає дуалізм думок. Саме тому хотілося б, якщо і забороняти торгівлю, то робити це згідно законів України. Також було б добре, якщо б депутати і політики були послідовними у цьому питанні, а не просто намагалися зіграти на цій темі під час передвиборчої кампанії, котра вже фактично стартувала», – додав він.

Нагадаємо, заступник Голови ВР Оксана Сироїд заявила про те, що договір про партнерство між Україною та Росією у військовій сфері досі чинний.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 23:06 :18