Новини » Політика 7 грудня, 2018, 20:32
Порошенко: Після Революції Гідності відбувається динамічне утвердження державної української мови
Президент України Петро Порошенко. Фото: Микола Тис/ZIK
Президент України Петро Порошенко. Фото: Микола Тис/ZIK

Після Революції Гідності відбувається динамічне утвердження державної української мови в освіті, в публічному житті, вона дедалі впевненіше звучить на радіо і телебаченні, зростає присутність української книжки.

Так заявив Президент України під час участі у заходах з нагоди 100-річчя Національної академії наук України, повідомляє прес-служба Глави держави.

«Шлях України в Європу йде через декомунізацію і відновлення історичної пам’яті. Подолання ворожої пропаганди, розвінчання псевдотеорій, що служать агресору для розмивання української ідентичності, викриття безпідставності імперських амбіцій – це вклад науковців у нашу боротьбу. Впевнений, що робота українських вчених, завдяки яким ми уже повернули Україні імена героїв її визвольних змагань, буде продовжена», – наголосив Порошенко.

За словами Глави держави, після Революції Гідності відбувається динамічне утвердження державної української мови в освіті, в публічному житті, вона дедалі впевненіше звучить на радіо і телебаченні, зростає присутність української книжки.

«Між іншим, 82% наукових видань учених НАН України друкується українською мовою. Хочу наголосити, що порівняно з 2013 роком ця кількість збільшилася на 13%. Решта, думаю, друкується англійською чи іншими мовами ЄС», – зазначив Президент.

Порошенко також наголосив, що «вагому роль у приверненні уваги суспільства і влади до мовних проблем відіграли вчені, що працюють в Академії (Національній академії наук України – ред.)».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-27 12:25 :51