Новини » Економіка 7 грудня, 2018, 15:18
Перші лоти-дозволи на користування надрами з’явилися в системі ProZorro.Продажі

Державна служба геології та надр України (Держгеонадра) опублікувала в системі ProZorro.Продажі перші 10 лотів, які згодом будуть виставлені на прозорих аукціонах.

Про це повідомив т. в. о. голови Держгеонадр Олег Кирилюк під час брифінгу в середу, передає прес-служба Мінекономрозвитку.

За його словами, в рамках пілотного проекту, який стартував в листопаді, 4 грудня в системі були виставлені на продаж перші дозволи, і всі вони стосуються нафтогазових ділянок. «Надалі ми плануємо виставляти 5-10 лотів, тобто дозволів щомісяця», – підкреслив Олег Кирилюк.

Згідно з умовами пілотного проекту, експозиція лотів складає 90 днів, що дозволить потенційним покупцям ретельно підготуватись до аукціонів. Обмежень щодо учасників аукціонів немає, але це мають бути юридичні особи з українською реєстрацією. А для того, щоб запобігти появі так званих «сплячих» ліцензій, переможець торгів матиме зобов’язання щодо виконання обов’язкового мінімального переліку робіт, в противному випадку покупець буде позбавлений ліцензії.

Запуск прозорих аукціонів з продажу дозволів на користування надр – це значний прогрес для реформи державних продажів, вважає Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов. «ProZorro.Продажі вже успішно продає активи банків, державних компаній, комунальних підприємств. І повністю готова до того, щоб продавати дозволи на користування надрами», – підкреслив він.

«Ми запрошуємо усіх зацікавлених покупців не зволікати і реєструватись на майданчиках, вивчати лоти і готуватися до перших електронних аукціонів», – зазначив в. о. директора ДП «Прозорро.Продажі» Олексій Соболев.

У відомстві нагадують, що раніше Кабінет Міністрів України затвердив Постанову «Про реалізацію експериментального проекту із запровадження проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами шляхом електронних торгів». Згідно з документом, проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами здійснюються виключно відповідно до Тимчасового порядку, затвердженого у вищезазначеній постанові.

На виконання постанови, 27 грудня Держгеонадра підписала угоду з ДП «Прозорро.Продажі»про старт пілотного проекту щодо проведення відкритих електронних аукціонів з продажу дозволів на користування надрами. Пілотний проект триватиме до 1 вересня, і за його результатами Держгеонадра сформую пропозиції щодо обов’язкового використання електронних аукціонів.

Завдяки відкритим аукціонам на ProZorro.Продажі держава і місцеві громади вже продали активів майже на 12 млрд.грн.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 11:57 :55