Новини » Економіка 7 грудня, 2018, 22:55
Павловський: Середній розмір субсидії скоротили до 300 гривень
ZIK
ZIK

Стимулюючи субсидіантів економити ресурси, у Мінсоцполітики наголошують: завдяки монетизації пільг наприкінці опалювального сезону споживач зможе отримати «на руки» всі заощаджені кошти. Натомість експерти переконані: розраховувати на великі суми не варто, адже середній розмір субсидій суттєво скоротили.

Про це йдеться у сюжеті проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Киянка Валентина розповідає: від холоду в квартирі рятується теплим одягом та під кількома ковдрами. На опаленні жінка економить, бо цього року субсидію їй зняли. Тепер за тепло мусить платити понад півтори тисячі гривень.

«У відділі субсидії сказали, що в мене прописаний ще син, значить у нього сім’я, і вони можуть за мене сплачувати комунальні послуги», – бідкається Валентина.

Після цього в соцзахист жінка зверталась не раз. Каже, що подавала довідку про свою мінімальну пенсію і про те, що в квартирі живе лише з сином. Та їй і далі рахують прибуток невістки, якої у неї немає.

Торік ж субсидію від держави отримали понад шість мільйонів українців. Та в уряді запідозрили, що не всі сім’ї, які оформили допомогу, її справді потребували. Саме тому запропонували видавати таку пільгу «живими» грішми.

«Механізм, який ми запропонували, передбачає надання субсидій у грошовій формі. Із застосуванням банківського рахунку, але в період житлової субсидії кошти з цього рахунку можуть бути використані на оплату комунальних послуг», – каже директор Департаменту державної соціальної допомоги Віталій Музиченко.

У Мінсоцполітики ж переконані: новація зробить систему надання субсидії прозорішою. До того ж це навчить українців заощаджувати енергоресурси.

Читайте також: Зросла кількість відмов у призначенні субсидій

«Якщо людина буде розуміти, що її розмір субсидії, умовно, складає півтори тисячі гривень, і вона зобов’язана, враховуючи допомогу від держави, оплатити усі рахунки, то буде зацікавлена якомога менше споживати енергоносіїв. Тобто – ефективно їх використовувати і як наслідок отримати від цього фінансовий зиск», – переконаний Музиченко.

Ті гроші, які споживач заощадить, наприкінці опалювального сезону зможе отримати у банку готівкою. Та експерти кажуть: розраховувати на великі суми із субсидій не доведеться.

«Зараз розмір субсидій скоротився – в середньому не більш як 300 гривень. От видадуть цим родинам по 300 гривень як субсидії», – зауважує експерт із соціальних питань Андрій Павловський.

Щоб у 2019-му отримувати допомогу готівкою, споживачі вже на початку наступного місяця мають звернутися до центрів нарахування субсидій із заявою. Та наразі у Мінсоцполітики не кажуть, як розраховувати цю суму.

Як повідомлялось раніше, заступник міністра енергетики та вугільної промисловості з питань європейської інтеграції Наталія Бойко повідомляла, що монетизація житлових субсидій для населення в Україні розпочнеться вже з 1 січня 2019 року.

Читайте також: «Газовий» бунт очікує всю Україну, – нардеп пояснив чому

Альона Гулай, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 02:19 :48