Новини » Політика 7 грудня, 2018, 20:20
Олігархат в особі Коломойського надалі контролює «Укрнафту», – експерт
ZIK
ZIK

Зараз виконується домовленість Ігоря Коломойського з Андрієм Коболєвим, згідно з якою «Укрнафта» залишається поза межами державного контролю. Це олігархат надалі контролює цю компанію.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

Пан Королючук зауважив, що виконується домовленість Ігоря Коломойського з Андрієм Коболєвим. І таким чином «Укрнафта», як і «Нафтогаз», залишається поза межами контролю.

«Це олігархат у вигляді Коломойського, який і надалі контролює цю компанію. А щодо аудиту, думаю, є конфлікт інтересів. У нас є багато груп інтересів у владі, як і в бізнесі. До речі, бізнес також зацікавлений у тому, щоб компанії ставали прозорішими і працювали в умовах ринку, бо його, на жаль, нема», – прокоментував експерт.

Відповідаючи на запитання про те, чому «Укрнафта» не допускає державних аудиторів, експерт із енергетичних питань Марія Яковлева сказала, що компанія це робить на законних підставах.

«За це треба дякувати уряду, який не навів лад з державною стратегічною власністю. Уряд повинен підняти документи і встановити істину. Якщо акції знаходяться в управлінні держави, то треба це відновити. Тоді компанія ніколи не зможе зловживати таким становищем, бо існує кримінальна відповідальність керівників», – зазначила пані Яковлева.

Також, коментуючи ситуацію з аудитом «Укрнафти», журналіст Віталій Крижевський сказав, що керівництво компанії не зацікавлене в тому, щоб будь-хто втручався в їхні справи. Щодо компанії, зараз відбувається декілька кримінальних проваджень, і будь-які дані, які могла виявити Державна аудиторська служба під час перевірки, могли бути використані всупереч інтересам Ігоря Коломойського та групи Приват.

«Незважаючи на те, що «Нафтогаз» говорить, що «Укрнафта» ще з 2015 року повернута під його контроль, насправді це не так. «Укрнафта» і надалі продає 99,8% своїх енергоресурсів групі Приват і купує всі нафтопродукти у групи», – прокоментував Крижевський.

Нагадаємо, що уряд дасть доручення провести перевірку всіх облгазів в Україні, які нині виходять поза межі своїх повноважень, і від цього потерпають українці.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-24 08:51 :15