Новини » Політика 7 грудня, 2018, 15:25
Наливайченко: Потрібно залишити лиш ті угоди з Росією, які захищають заручників і наших громадян
Валентин Наливайченко. Фото Мусієнко Владислав / УНІАН
Валентин Наливайченко. Фото Мусієнко Владислав / УНІАН

Україні слід негайно провести інвентаризацію усієї договірно-правової бази з Росією, ретельно проаналізувати її та залишити те, що потрібно нам та захисту наших громадян.

Про це заявив лідер Руху «Справедливість» Валентин Наливайченко в ефірі програми «Доброго ранку, країно» на UA:Перший.

Він зауважив, що на сьогодні досі залишаються чинними ще 314 угод між Україною та РФ. «Владі треба було давно це зробити – перевірити, провести інвентаризацію цих угод, проаналізувати і залишити ті, які захищають політв’язнів, заручників, наших громадян», – сказав дипломат.

При цьому Валентин Наливайченко застеріг від бездумної денонсації усіх без винятку договорів з Росією, оскільки це може зашкодити українським громадянам, які перебувають на території країни агресора. Серед таких угод він, зокрема, назвав Консульську конвенцію між Україною та РФ від 1993 року.

«Її треба залишити, бо вона нам потрібна. Хто зараз відвідує заарештованих в Росії українців, в тому числі захоплених моряків? Українські консули. Я знаю, яка це важка праця, я сам керував консульською службою. І наші консули, які зараз в Москві, в Лефортово, прориваються до наших громадян і надають правову допомогу. Хто ще це може зараз зробити?», – пояснив лідер Руху «Справедливість», додавши, що в консульському праві навіть стан війни не означає розрив консульських відносин.

Наливайченко наголосив, що у питанні договірно-правової бази з Росією, Україні треба діяти виключно з позиції захисту прав та інтересів громадян. «Все, що потрібно для громадян України, нам треба зберегти. Все, що засуджує агресора і може зупинити агресію, треба не вагатися – розривати», – резюмував він.

На запитання, чи було б прийняте українською владою рішення про припинення дії Договору про дружбу з РФ, якби не майбутні вибори, Наливайченко відповів: «Сумніваюсь. Особливо за цієї влади і за цих людей у владі».

Він нагадав, що ще у 2014 році СБУ в односторонньому порядку денонсувала всі угоди про співпрацю між Службою безпеки України та Міністерством безпеки РФ, Федеральним агентством урядового зв’язку та інформації при президентові Росії.

«Ми також розірвали Угоду між Україною і Росією про співпрацю СБУ та Служби зовнішньої розвідки РФ. Ми не чекали зручного часу, а взяли й зробили це», – сказав він. При цьому додав, що тоді ж пропонував денонсувати Договір про дружбу, співробітництво і партнерство з РФ.

Нагадаємо, що напередодні Валентин Наливайченко назвав держави, які виступають за посилення санкцій проти РФ через агресію проти України в Керченській протоці.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 23:16 :52