Новини » Політика 7 грудня, 2018, 19:59
Ляшко: Треба давати роботу нашим підприємствам, а не підписувати півмільярдні угоди з Китаєм

«Радикальна партія Олега Ляшка» стала єдиною фракцією, яка не підтримала зміни до бюджету на 2018 рік, що перерозподіляли залишки фінансування низки урядових програм. Зокрема, цим законом забрали 2 мільярди гривень, які передбачалися на підтримку фермерів, і 7,2 мільярда гривень, спрямованих на допомогу малозабезпеченим сім’ям.

Про повідомляє видання «Інформатор».

Коментуючи голосування, Лідер «Радикальної партії» Олег Ляшко, зазначив, що і деякі його колеги, які називають себе опозиційними силами, також підтримали ці зміни до бюджету. Він висловився категорично проти того, щоб забирати підтримку у фермерів та малозабезпечених, а також – угоди на придбання вертольотів у Франції, яку затвердили вказаними змінами.

«Законопроект, який протягнули у парламенті «кнопкодави», свідчить, що влада не знає, як живуть наші люди в результаті їхньої економічної політики. А точніше – її відсутності, тому що у влади одна політика: набирати нові кредити і піднімати податки», – заявив нардеп.

Ляшко наголосив: угода на придбання вертольотів у іноземних конкурентів, позбавляє сотні тисяч українців роботи.

«Ратифікували 3 мільярди державних гарантій під кредит на придбання французьких вертольотів. У нас у Запоріжжі – унікальне підприємство, яке виробляє вертольоти – «Мотор Січ». Вони могли б дати ці мільярди на підтримку «Мотор Січі», щоб робочі місця були для сотень тисяч українців по всій країні. Бо пов’язані із «Мотор Січчю» підприємства працюють не тільки в Запоріжжі, а й на Хмельниччині – у Волочиську і на Чернігівщині, «Чезаре» – вони в тому числі роблять електроніку на «Мотор Січ». Але влада віддає замовлення на 3 мільярди гривень і дає державні гарантії під імпортні вертольоти», – обурювався політик.

Ляшко переконаний, що усі замовлення з державного бюджету повинні отримувати вітчизняні підприємства. Відтак, у бюджеті на 2019 рік була передбачена норма про можливість видавати державні гарантії тільки під вітчизняних виробників турбін.

«Два тижні тому перший віце-прем’єр Кубів їздив у Китай, там уклали і презентували контракт на придбання китайських турбін на побудову Дністровської ГРЕС на 500 мільйонів доларів. Україна – одна із п’яти країн світу, яка має унікальне підприємство по виготовленню турбін – «Турбоатом». Там працюють тисячі людей, за ці роки підприємство не отримало жодної копійки державного замовлення. Влада ж віддає замовлення на півмільярда доларів китайцям. Ми добилися, щоб у бюджеті на 2019 рік була передбачена наша правка про те, що державні гарантії можуть видаватися виключно під закупівлю вітчизняних турбін. Я сподіваюсь, що це дасть можливість повернути 500 мільйонів доларів на харківський «Турбоатом» і кілька десятків тисяч людей по всій Україні п’ять років будуть забезпечено роботою», – підсумував Ляшко.

Як повідомлялось раніше, «Радикальна партія» підготувала пакет змін до Конституції, якими запропоновано скоротити кількість депутатів з 450 до 250 осіб, міністерств – з 20 до 10.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-27 12:02 :44