Новини » Світ 7 грудня, 2018, 17:47
Лайчак запевнив, що Україна буде основним пріоритетом ОБСЄ
Міністр закордонних справ Словаччини Мірослав Лайчак. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Міністр закордонних справ Словаччини Мірослав Лайчак. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак, який з 1 січня стане головуючим в ОБСЄ, свій перший візит у цій якості планує здійснити в Україну.

Про це він заявив у коментарі «Європейській правді» в Мілані, де триває міністерська зустріч організації.

Лайчак запевнив, що допомога у розв’язанні українсько-російського конфлікту (який за термінологією ОБСЄ має назву «конфлікт в та навколо України») стане його ключовим завданням на час річного головування.

«Звичайно, Україна буде нашим основним пріоритетом. ОБСЄ взагалі дуже непокоїть те, як пом’якшити цю ситуацію і як допомогти людям, яких зачепив цей конфлікт. Ми будемо чесним посередником і готуватимемо ґрунт для політичних переговорів», – заявив міністр.

«Україна – наш сусід, і ми справді чудово знаємо, якою є ситуація. Я відслідковував її від початку і сподіваюся використати ці знання, щоби зсунути ситуацію, щоби допомогти», – додав Лайчак. Він наголосив, що ставить перед собою «реалістично амбітні завдання», але відмовився уточнювати, на які саме результати розраховує.

Майбутній головуючий в ОБСЄ додав, що приїде в Україну з візитом вже на початку року. «Це буде мій перший закордонний візит (в якості головуючого)», зазначив він. Раніше під час візитів на початку головування попередники Лайчака їхали на Донбас.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 13:45 :56