Новини » Економіка 7 грудня, 2018, 14:38
Квурт: Якщо Україна залишиться без російських енергопродуктів, катастрофи не буде
ZIK
ZIK

Українська енергетика частково залежна від російського постачання, та якщо в один момент ми розірвемо усі стосунки із державою-агресором, катастрофи не буде. Адже зараз країна готова до таких кроків.

Таку думку під час інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив міський голова Винник, секретар Львівської міськради у 2006-2010 роках Володимир Квурт.

Він переконаний: враховуючи певну залежність української енергетики від російського постачання, прекрасно розуміємо, що у будь-який момент ці надходження можуть припинити.

«Я сподіваюсь, що у нашій державі існує план «Б», та такий повинен бути у кожного громадянина. Він має бути готовим до такої ситуації і прийняти її – не виходити на вулиці і казати «подайте», а діяти так, як діє людина, що бажає відстояти інтереси своєї країни», – наголосив Квурт.

Адже, на його думку, таке спрацювало ще на самому початку російської агресії. Тоді країну боронили волонтери та добровольці. Армія ж намагалась відновитись, а зусилля держави були скеровані на те, щоб обороноздатність ЗСУ забезпечувалась належним чином.

Окрім того, на його думку, якщо Росія та Україна розірвуть геть усі стосунки, і держава залишиться без того, від чого була залежною, катастрофи у цьому не буде.

«Порівняно із 2013 роком, сьогодні наша держава є більш готовою, ніж це було будь-коли. Йдеться про психологічну підготовку і, я думаю, що й технічну. Так, буде важко, доведеться робити непопулярні речі. Однак, перебільшенням було б вважати, що сьогодні це поставить під загрозу існування нашої держави», – зазначив експерт.

Водночас, він підкреслив: будь-яка зміна вектору має послідовно-наслідкові зв’язки.

«Наприклад, якщо йдеться про переорієнтацію щодо газу – які джерела поставок існують як альтернативні? Безперечно, це скраплений газ. Звичайно, сьогодні Україна ставить питання будівництва чи активізацію коридору Ґданськ-Одеса, і, відповідно – Бидгощ, який прийматиме газ. Відтак, таким шляхом паливо може потрапити на наші території», – розповів Квурт.

Також він зазначив: потрібно піднімати питання щодо альтернативних джерел-енергоносіїв.

«Аналогічно потрібно й піднімати питання по нафті. Тут залежність є значно нижчою, більше це стосуватиметься бензину. Однак, думаю, що виробники цього палива – Білорусь, Прибалтика та Європа зможуть забезпечити необхідну кількість продукції для нашого ринку. Що ж стосується електроенергії, думаю, що баланс у нас буде позитивний. Давайте не забувати, що для населення у нас достатньо власних потужностей у видобутку газу», – підкреслив Володимир Квурт.

Як повідомлялось раніше, заступник Голови ВР Оксана Сироїд зазначила, що до всього вона зазначила: зараз сім українських облгазів належать одному із російських олігархів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 11:43 :56