Новини » Події 7 грудня, 2018, 11:17
Інформаційна небезпека: на Херсонщині через незадовільну роботу Укрпошти катастрофічно падає передплата
Газети. Фото: pixabay.com
Газети. Фото: pixabay.com

Редактори газет Херсонської області б’ють на сполох – передплата на друковані видання може з Нового року різко знизитись на 30 %. Головна причина – незадовільна робота з поштової доставки газет передплатникам.

Про це в листі до НСЖУ повідомляє голова Херсонської обласної організації НСЖУ Валерій Долина.

«Скорочення відділень поштового зв’язку, особливо у сільській місцевості, невчасна доставка газет на місця, дефіцит кадрів листонош, яким пропонують роботу на 0,5-0,3 ставки призвели до того, що передплата на 2019 рік повсюдно катастрофічно знижується. Так, обласна газета «Новий день», орієнтована в основному на сільського читача, прогнозує рівень передплати лише 70 % від минулорічного. У багатьох селах реально навіть немає де оформити передплату.

Станом на сьогоднішній день на 35 % менше ніж на цю дату торік передплачено екземплярів іншої популярної в області газети «Гривна». Основна причина – невчасна доставка газет. У поштових відділеннях масові вакансії листонош. Редакція навіть сама змушена шукати людей на ці посади.

Загрозлива ситуація у Генічеському районі. На даний момент передплачено менше третини минулорічного тиражу газети «Приазовська правда». У селі Петрівка, наприклад, зараз газету отримують 60 передплатників, а на наступний рік передплачено тільки 15. Вже два роки немає відділення поштового зв’язку у селі Генгірка. І жителі районну газету не передплачують. Відмовляються від передплати мешканці тих сіл, які обслуговують пересувні пункти зв’язку. Бо привозять кореспонденцію раз на тиждень, роздають газети, листи, бандеролі та інше протягом 30 хвилин. Усе, що люди не встигли забрати, залишають будь-де – у сільрадах, магазинах, клубах тощо.

На 20-30 % очікують падіння тиражу місцевої газети «Голопристанський вісник» у Голій Пристані через нерегулярну доставку. Газета, котра виходить у четвер, доставляється читачам у понеділок. Через низькі зарплати листоноші масово розраховуються. Були випадки, коли передплатникам доставляли одразу 2-3 номери районної газети. І це при тому, що вартість тарифу за доставку «Укрпошта» підняла майже у два рази. У передплатній вартості районної газети він зріс із 23 до 42 %. Безперечно, це позначилось і на зростанні передплатної ціни на газету. Через високу ціну передплата «забуксувала» зовсім. Редакція змушена була зменшити розмір передплати зі 180 до 140 гривень, що негативно позначиться на рівні редакційних доходів у наступному році.

Скаржиться на роботу відділень поштового зв’язку і редактор Великолепетиської районної газети «Таврійські вісті». Працюють вони всього 2 дні на тиждень – у вівторок і суботу. У Демидівці, де відділення взагалі немає, газети доставляє власник приватного магазину, залишає їх у сільській раді, а селяни потім самі забирають її. Ось така доставка, за яку взято ледь не половину вартості друкованого видання. Тому тут очікують 20-відсоткового падіння тиражу.

Подібна ситуація у всіх районах області. Стан інформаційної сфери – стратегічне питання у житті держави, вважають редактори. Тому потрібен державний соціальний проект підтримки періодичних видань, який би захистив їх від зажерливих поштовиків», – йдеться у листі.

Нагадаємо, Національна спілка журналістів України, профільні медіа-об’єднання – Українська асоціація медіа бізнесу і Асоціація «Незалежні регіональні видавці України» – ініціювали звернення до Президента України з вимогою звільнити Ігоря Смілянського з посади генерального директора ПАТ «Укрпошта». 28 листопада до Адміністрації Президента України було передано відповідний лист, який підтримали колективи понад 100 національних та регіональних газет.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-18 23:56 :09