Новини » Політика 7 грудня, 2018, 19:58
Голова ОУН не виключає дуже жорстких вироків для захоплених українських моряків
ZIK
ZIK

Росія вважає наших полонених моряків порушниками кордону. І з точки зору російського законодавства, це важкий злочин, тому можуть бути жорсткі вироки.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив голова Організації українських націоналістів Богдан Червак.

«Суть проблеми полягає в чому? Щодо міжнародного права, статус українців, які зараз є в російських тюрмах – це статус військовополонених. Росія їх вважає звичайними порушниками кордону, а порушення кордону – це, з точки зору російського законодавства, важкий злочин. І якщо буде суд, то справді можуть бути дуже жорсткі вироки», – зазначив голова Організації українських націоналістів.

Гість студії розповів, що українська сторона й міжнародна спільнота трактують наших полонених як військовополонених. Зокрема США емоційно відреагували на поводження Росії з військовими.

«Навіть такий неоднозначний щодо Росії політик, як президент США Трамп, емоційно відреагував. Бо вважає, що з військовополоненими треба поводитися так, як із військовополоненими. Громадська думка у США така, що до них треба ставитися із повагою», – наголосив пан Червак.

Також він додав, що є два шляхи визволити українців із російського полону. Це боротьба проти російської агресії всередині України та апелювання до світової спільноти.

«Ми маємо показати Росії та європейській спільноті, що ми боремося за свою державність, незалежність, соборність. І апелювати до світової спільноти, яка має важелі тиску на Путіна, принаймні в тій ситуації. З погляду міжнародного законодавства – це бездоганна ситуація. Вони є військовополонені. Є претензії не до них, а до України як до держави, а українців треба відпускати», – підкреслив гість студії.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що українські моряки, взяті в полон після обстрілу їхніх кораблів у Чорному морі, залишаться під вартою в РФ щонайменше до завершення судових процедур.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 17:52 :59