live
Новини » Львів

Голлівудський актор у Львові, різдвяний ярмарок та джазовий фестиваль. Афіша

Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Цими вихідними місто Лева буде потопати від мокрого снігу, якого синоптики пророкують нам багацько. А от творці творчих подій обіцяють львів’янами також багато незабутніх зустрічей, вистав, концертів та фільмів. Зокрема, матиме місце зустріч із голлівудським актором, запрацює різдвяний ярмарок та відбудеться черговий джаз-концерт.

Про це та інше в Афіші.

Від сьогодні, 6 грудня, у Львові на проспекті Свободи та на площі Ринок запрацював традиційний Різдвяний ярмарок. Тут можна придбати смачні напої, різноманітні сувеніри, солодощі та зарядитись позитивним новорічним настроєм. Ярмарок працюватиме з 11.00 год. до 22.00 год., а у святкові та вихідні дні – з 10.00 год. до 23.00 год. Цього року для оформлення декорацій на алеї проспекту Свободи вперше використали лемківських «павуків», які спеціально розробляли майстри з Косова. Також цього року вперше Різдвяний ярмарок пройде і на Сихові.

Зізнайтеся, хто з вас не хотів познайомитися із справжнім голлівудським актором? У неділю о 17:00 у вас буде така можливість у творчому кіно центрі на вул. В. Винниченка, 30. Голлівудський актор, сценарист, режисер і продюсер Трой Рупташ запрошує на розмову про сторітеллінг і режисерську робота з акторами. Більш детальніше тут.

Трой Рупташ – актор, котрий зіграв багато ролей у таких серіалах та фільмах як: «Молодий папа», «Supernatural», «Відчайдушні домогосподарки», «Firsts», «Maron», «Копай дві могили», «Здичавіла» і багато інших. З 2013 року Трой викладає Основи сценарного аналізу / сценарного дослідження, а також Розширений аналіз сценарію / вивчення сцени на студії Aquila Morong в Голлівуді.

У Львові стартував XVIII джазовий фестиваль Jazz Bez, який вже вкотре об’єднує джазом численні міста України та Польщі. У рамках фестивалю відомий вчений, джаз-музикант і методист Роберт Е. Столофф (Bob Stoloff) (США) проведе майстер-класи, а також візьме участь у конференції у Львові. Більше тут.

8 грудня о 18:30 у кафе «Ратуша» (пл. Ринок, 1 / західна сторона Ратуші) відбудеться публічна дискусія «Візії майбутнього у сучасному мистецтві». Майже століття тому німецький режисер Фріц Ланґ представив публіці науково-фантастичний німий фільм «Метрополіс» – кінематографічну антиутопію, яка до сих пір надихає митців та мисткинь з різних країн. Майже 70 років тому світ побачив знаменитий роман Джорджа Орвелла «1984». Часом кажуть, що «мистецтво завжди проектується в майбутнє». Недивно, що сповнене криз ХХ століття не надто надихало людей мистецтва творити утопії. Водночас, існує думка про те, що «майбутнє уже настало, лише розподілене воно нерівномірно». Таке твердження підтверджується, приміром, розвитком біоарту – художніх практик, за яких люди працюють з живими тканинами, бактеріями, частинами тіла чи цілими організмами.

Також на вихідних відбудеться прем’єра балету «Правда під маскою» (балети «Пульчинелла» та «Весна священна») у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької (просп. Свободи, 28). В основу даного твору покладена музика Перголезі, Галло та інших композиторів XVIII століття. Вперше вона прозвучала в травні 1920 року в паризькій Гранд-опера. Традиційна італійська комедія дель арте стала для Стравінського натхненням під час створення даного балету, головним героєм якого став Пульчинела.

Виставки

Виставка «Cosmic Landscapes» у Музеї ідей (вул. Валова, 18а). «Cosmic Landscapes» – проект, створений надихати. Художниці Мелінда Бреза та Ксенія Крамар використовуюють яскравість і фактуру акрилу, щоб передати кольоровість світу. Техніка по дитячому безпосередня, емоційно та виразно втілює їх задуми. Експресія матеріалу проявляється в унікальності візерунку, повторює прояви природи Всесвіту. В проекті оспівана краса первозданної недоторканої природи. З ціллю пробудити в глядачеві усвідомлення того, що людство – є хранителем цього світу, а не споживачем.

Виставка «Metropolis. Минулі утопії майбутнього» у центрі архітектури, дизайну та урбаністики «Вежа» (вул. Підвальна, 4). У новоствореному Центрі відбудеться Львівська репрезентація проекту «Metropolis. Минулі утопії майбутнього», куратором якого виступив Павло Гудімов та арт-центр «Я Галерея», основною темою є погляди візіонерів минулого на майбутнє. Окремим розділом виставки є проекти, присвячені повоєнній реконструкції Хрещатика і Києва загалом, що зберігаються у Національному заповіднику «Софія Київська» та Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці ім. В. Г. Заболотного у діалозі з гравюрами Джованні Батіста Піранезі.

Виставка «Євген Лисик. Μινώταυρο» у Галереї сучасного сакрального мистецтва «IconArt» (вул. Вірменська, 26). Графічні та малярські цикли Пікассо стали своєрідним джерелом натхнення для Євгена Лисика, зокрема для серії робіт на тему міфології, яка включала в себе й Мінотаврів. Подібно до грецької міфології, де в одній істоті могли єднатись людина та тварина, Лисик об’єднував у єдине ціле чоловіків та звірів, жінок та птахів. Так намагався показати, що в душі найстрашнішої, найтемнішої істоти є людське начало, співчуття та любов. Надзвичайно складні та психологічні образи пронизані прагненням краси попри розуміння власної потворності.

Виставка «Зузанна Ґінчанка. Тільки щастя – це справжнє життя» у Центрі міської історії Центрально-Східної Європи (вул. акад. Богомольця, 6). Виставка є спробою змалювання особистості й творчості польської поетки єврейського походження – Зузанни Ґінчанки, однієї з найталановитіших, проте недооцінених жінок, що писали у міжвоєнний період.

Виставка «Образи Риму в офортах Піранезі» у Львівській національній галереї мистецтв ім. Бориса Возницького (вул. Стефаника, 3). Виставка вперше познайомить глядачів з творами найвидатнішого гравера італійського мистецтва ХVІІІ ст. Джованні Баттіста Піранезі зі збірки фонду графіки Львівської національної галереї мистецтв. На експозиції представлені офорти з відомого альбому «Види Риму» («Vedute di Roma». 1748-1778), який багаторазово перевидавався як при житті художника, так і після його смерті та приніс граверу європейську славу.

Виставка «Як на Романа іменини» у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17). Художники, скляри та інші митці зі Львова і не тільки зберуться разом, щоб представити свої роботи. Традиція об’єднувати на Романа Романів з’явилася у Львові вже багато років тому – одного разу колишній директор Палацу мистецтв Роман Наконечний зібрав у підпорядкованій йому установі аж 42-х Романів.

Виставка живопису Ніни Буряк «ENIГМА» у відділі НМЛ ім. Андрея Шептицького (вул. Драгоманова, 42). На виставці представлено близько півсотні живописних робіт мисткині, створених в період 2017-2018 років. Надихаючись осінньо-зимовим подихом природи, її розмаїттям, ліричною красою та стриманим колоритом, авторка створює ряд асоціативних живописних полотен. Згідно із законами абстрактного живопису, Ніна Буряк творить свої роботи, підкоряючись глибинній інтуїтивній хвилі.

Вистави

Вистава «Благодарний Еродій» 8 грудня о 19:00 у Львівському академічному театрі ім. Леся Курбаса (вул. Леся Курбаса, 3). Чудний глум за текстами Григорія Сковороди.

Вистава «Поїзд зі Львова» 8 грудня о 18:00 у Львівському академічному духовному театрі «Воскресіння» (пл. генерала Григоренка, 5). У виставі звучатиме жива музика і живе виконання пісень акторами театру. Ностальгічні спогади двох людей про події, які відбувались в 20-40 роках у Львові. Ці спогади і світлі, оскільки вони були тоді молодими, і водночас гіркі, тому що їх торкнулась тоді війна і переселення на польські землі, а також в Сибір.

Вистава для дітей «Колобок» 8 грудня о 12:00 та 14:00 у Львівському академічному театрі естрадних мініатюр «І люди, і ляльки» (вул. Фредра, 6). Класична казка «Колобок», яка перенесе Вас у затишну атмосферу вишуканої європейської пекарні, де на фоні аромату свіжоспечених пряників звучить неперевершена музика Йозефа Гайдна. Завітайте туди і почуєте як троє чарівних майстринь розповідають «смачну» історію про Колобка.

Вистава «Ніч для жінок» 9 грудня о 18:00 у Львівському академічному духовному театрі «Воскресіння» (пл. генерала Григоренка, 5). П’єса розповідає про життя простих британських робітників – шахтарів та металургів, причому в досить неприкрашеному вигляді. Герої постановки багато п’ють, говорять про жінок та матюкаються. Втім, особливо вульгарні вислови режисер забрав.

Концерти

Опера «Попелюшка» 9 грудня о 12:00 у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької (просп. Свободи, 28). Добре відома казка «Попелюшка» – про працьовиту дівчинку, злу мачуху та її ледачих дочок – Колючку і Злюку. Добра повчальна історія продовжує радувати і дивувати маленьких і дорослих.

Концерт «Кінорганум» 9 грудня 2018 о 21:00 у Будинку органної та камерної музики (вул. Бандери, 8). Шоу відомого експериментального оркестру Eclectic Sound Orchestra. Вперше в Україні в одному концерті зібрані всі кращі кінохіти для органа в ансамблі зі струнним оркестром, семплером, драм-машиною та роялем. Глядач зануриться у світ «Гри престолів», спуститься у катакомби «Привида опери», відчує містичність гармоній з «Ангелів і демонів» та побуває в глибинах космосу з мотивами фільму «Інтерстеллар». У концерті-перформансі прозвучать відомі мелодії з фільмів «Сутінки» та «Амелі».

Концерт «Й. С. Бах: органні твори» 9 грудня о 15:00 у Львівській обласній філармонії (вул. Чайковського, 7). Й. С. Бах: органні твори ваймарського періоду (з циклу концертів «Вершини поліфонії бароко»). Виконує Олена Мацелюх.

Концерт «Івасюк in da jazz» 8 грудня о 19:00 у Львівській обласній філармоніх (вул. Чайковського, 7). Творчий тандем Брії Блессінг і Shockolad створив сучасне звучання для пісень Івасюка, при цьому ретельно зберігаючи цілісність і душу текстів та мелодій. Музиканти експериментували зі стилями, акустичним і електронним звучанням. IVASYUK – це вишукана й інтелігентна суміш поп-музики, R&B та джазу!

Концерт «Містичний орган» 8 грудня о 19:00 у Будинку органної та камерної музики (вул. Бандери, 8). У творах різних епох, стилів та авторів є одна спільна риса – шалений магнетизм, від якого неможливо втекти: чи це гучне та величне «О, Фортуна» з «Карміна Бурана» Карла Орфа, чи неземна та ніжна мелодія хоралу Дітріха Букстегуде «У спокої та радості я йду», чи тихе, зігране на піаніссімо «Місячне сяйво» Клода Дебюссі, чи гіпнотично ритмічне «Болеро» Моріса Равеля, чи церковне танго на органі Гі Бове. Виконуює: Надія Величко – орган.

Концерт братів Яремчуків «Моя Україна – велика родина» 9 грудня о 17:00 у кінотеатрі «Кінопалац ім. Довженка» (просп. Червоної Калини, 81). Дмитро та Назарій Яремчуки, заслужені артисти України побувають у Львові з концертом в рамках всеукраїнського та міжнародного туру «Моя Україна – велика родина». Артисти підготували яскраву концертну програму з улюблених відомих хітів та нових пісень. Метою всеукраїнського та міжнародного туру «Моя Україна – велика родина» є насамперед ствердження української національної та патріотичної свідомості в суспільстві через звернення до таких важливих тем, як любов до рідної землі, Батьківщини, родини, країни, сім’ї, матері. Ці теми є головним лейтмотивом концертів і творчості Дмитра та Назарія.

Фільми

Трилер «Дім, який побудував Джек» знято у копродукції Данії, Франції, Німеччини та Швеції. Режисер та сценарист стрічки – Ларс фон Трієр, володар шести нагород Канського кінофестивалю. Це перша його робота за останні п’ять років. Пишучи сценарій, фон Трієр спершу планував зробити міні-серіал, проте згодом зупинився на повнометражному фільмі, тривалістю у 2.5 години. Знімальний процес режисер розбив на дві частини, щоб мати змогу редагувати відзняті кадри. Прем’єра стрічки відбулася на Канському кінофестивалі, де під час показу понад сотня глядачів вийшли з залу через надмірну жорстокість сцен.

Події розгортаються у штаті Вашингтон у 70-х – 80-х роках минулого століття. Інженер Джек (Метт Діллон) будує собі дім. Він хотів би бути архітектором, але усі свої творчі пориви спрямовує на те, щоб вбивати людей. Тіла вбитих він вкладає у особливі композиції, вбачаючи в цьому істинну красу. Джек обережний у своїх діях, тож підозри на нього впадуть не скоро.

 

Сімейний фільм «Лускунчик і чотири королівства» – це кіно адаптація всесвітньовідомої казки-повісті Е. Т. А. Гофмана «Лускунчик і Мишачий король». Постановку довірили шведському режисерові Лассе Халльстрему, триразовому номінанту на премію «Оскар». Адаптацією сценарію займалася Ешлі Пауелл. Головна жіноча роль дісталася Маккензі Фой. 16-річна актриса знімається в кіно з 6 років. Найвизначнішою її роботою є «Інтерстеллар», де вона зіграла дочку головного героя. Зйомки фільму проходили з жовтня 2016 по січень 2017 року на студіях South Kensington і Pinewood Studios в Англії.

Увечері напередодні Різдва Клара (Маккензі Фой) і її брат отримують від батьків багато подарунків. Серед них є і зовсім непоказна іграшка – незграбний чоловічок на ім’я Лускунчик, який може розколювати найміцніші горіхи. Перед сном дівчина випадково бачить грандіозну битву. З Мишачим королем, що вибрався з-під підлоги бореться армія іграшок під проводом хороброго Лускунчика.

 

Фільм «Смертні машини» засновано на однойменному романі Філіпа Ріва. Над проектом працювали кінематографісти з Нової Зеландії та США. Режисерське крісло посів Крістіан Ріверс, для якого це друга робота на великому екрані. Продюсували стрічку взявся Пітер Джексон, режисер франшизи «Володар кілець». Зйомки відбувались улітку 2017 року на студії Stone Street у Новій Зеландії.

 

Кримінальна пригодницька комедія «Брати Сістерс» знята за мотивами однойменного роману канадського письменника Патріка Девітта. Книга вийшла друком у 2011 році і одразу ж було продано права на її екранізацію. Режисуру довірили французу Жаку Одіару, для якого фільм стане першим англомовним у його кар’єрі.

Фільм переносить глядачів у Америку у ті часи, коли шукаючи золото можна було збагатитися дуже швидко. Брати Чарлі (Джон Сі Райлі) та Елі (Хоакін Фенікс) на прізвище Сістер відомі як безжалісні грабіжники та вбивці. Попри вмовляння Чарлі полишити криваву справу, Елі переконаний, що зупинятися рано. Їхній бос, відомий як Командор, дає братам вказівку вистежити та вбити золотошукача Германа (Різ Ахмед). У цьому їм береться допомагати Джон Моріс (Джейк Джилленхол). Та коли ціль близька, стає незрозумілим хто ж тут на кого полює. Чергова справа точно не буде для братів нудною та тривіальною.

 

Вівєн Вествуд – одна з засновниць панк-руху у Лондоні. Колишня дружина Малькольма Макларена, менеджера Sex Pistols. Але про це Вів’єн згадувати не хоче та відверто нудиться від питань про ті часи. Тепер Вів’єн Вествуд – активістка. Навіть на зйомку цього фільму вона погодилася з умовою, що його більша частина покаже її участь в екологічних рухах. Режисерка погодилася, але зробила по-своєму.

 

Фільм жахів «Кадавер» зняв режисер Дідерік Ван Ройєн з Нідерландів. Окрім численних короткометражок та роботи на телебаченні у його доробку переважно трилери. Сценарій писав Брайан Сів (серіал «Перевертень»). Назва фільму змінювалась в процесі роботи. Перший варіант назви Cadaver, що у перекладі мертве тіло, змінили згодом на The Possession of Hannah Grace – Одержимість Хани Грейс.

Мультфільми

Мультфільм «Гарві і магічний музей» став режисерським дебютом Мартіна Котіка. Спільно з ним працювали більш досвідчені режисери. Хлопчик Гарві – улюбленець юної публіки. Героя було створено в 1926 році чеським драматургом Йосефом Скупою. Про нього знято п’ять мультсеріалів та 4 повнометражні картини. Тривалий час історії про Гарві (або інакше Гурвиника) друкувалися у радянських дитячих журналах.

Десятирічний Гарві понад усе хоче пройти останній і найскладніший рівень своєї улюбленої гри. Досягнення неабияке – тоді його точно поважатимуть у школі і навіть батько визнає такий успіх. Та коли рівень нарешті пройдено, починають коїтись дивні речі. Виявляється, Гарві випадково активував чарівний диск, і тим самим оживив усіх ляльок у міському музеї. Нічого хорошого в цьому немає, адже разом із милими створіннями ожив їхній жахливий ляльковод. Тепер хлопчику доведеться впоратися з підступним ворогом та навести порядок у місті.

 

Мультфільм «Ральф руйнівник 2: Інтернетрі» – це продовження популярного мультфільму студії Walt Disney про героя комп’ютерної гри. Про роботу над сиквелом стало відомо в червні 2016 року. Актори, що озвучують героїв в першому мультфільмі, повернуться до своїх ролей. Дату виходу на екрани переносили кілька разів. Передбачається, що мультфільм вийде через 6 років після прем’єри першої частини.

Головний герой мультфільму Ральф – персонаж гри в ігровому автоматі. Колись він був вигнанцем серед сусідів по грі. Його не любили за те, що його місією було руйнувати всі будови, які зводили гравці. Довівши всім, що заслуговує на повагу, Ральф став повноправним улюбленим героєм. Минуло шість років. Прогрес не стоїть на місці – з’являються нові ігри і нові герої. Одного разу, маршрутизатор Wi-Fi випадково підключає до інтернету ігровий автомат, де живе Ральф. Подорожувати по іншим іграм для нього не новина, тож герой вирушає назустріч пригодам у всесвітню мережу.

 Loading...
Loading...
Loading...