live
Новини » Політика

Експерти назвали найкращі та найгірші українські антикорупційні структури

ZIK

Експерти підрахували: щороку від корупції Україна втрачає приблизно два мільярди доларів. Натомість у чотирьох відомствах, які б мали боротись із цим явищем, розповідають: подолати корупцію не вдається відразу через цілу низку причин – від браку кадрів і до медійних атак.

Про це йдеться у сюжеті проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

НАБУ, САП, НАЗК та АРМА – усі ці державні структури працюють в Україні уже не один рік. Завдання їх різняться. Проте мета спільна – викорінення корупції в державі. Напередодні ж всесвітнього дня боротьби з нею керівники відомств розповідають: викорінити це явище не вдається, бо їм постійно встромляють палки в колеса.

«Протягом останніх півтора року ми спостерігаємо цей регрес. Прийоми дуже відомі, перевірені. Це спроби зміни законодавства – правки лозових і таке інше. Також це і постійні медійні атаки», – розповідає директор НАБУ Артем Ситник.

До того ж, за словами антикорупціонерів, об’єми роботи збільшується, а штат працівників – ні.

«У 2016 році в нас було не більш як 100 проваджень. Вже 1 січня 2017 року – 277, 2018-го – понад 500, зараз ж – більш як 700. Натомість кількість працівників не зростає», – зазначає перший заступник керівника САП Максим Грищук

Окрім того керівники антикорупційних відомств скаржаться, що їм протидіють навіть фізично.

«Йдеться про фактичний фізичний недопуск до об’єктів з задіянням великої кількості осіб», – каже голова АРМА Антон Янчук.

Фахівці ж наголошують: рекордсменом із невиправданих надій є Нацагентство з питань запобігання корупції.

«НАЗК – це такий антикорупційний труп, орган, який повністю провалив виконання своїх завдань. Єдине, що вони роблять – це адмініструють реєстр електронних декларацій. Та й то не завдяки їм, а проти їхньої волі. Якимось чудом вони ще навіть не зруйнували цей реєстр», – переконана антикорупційний експерт Дарина Каленюк.

Натомість найкраще, за підрахунками фахівців, працює Антикорупційне бюро.

«Фігуранти справи НАБУ – Мартиненко, Насіров, брати Дубневичі, Розенблат і багато інших. Ви просто вдумайтеся у ці прізвища, що у 2014 році їхні візаві могли би бути під розслідуванням і змушені були би захищатися», – зауважує антикорупційний експерт Ярослав Юрчишин.

Та інше питання полягає в тому, що ніхто із високопосадовців досі не за ґратами. Вирішення цієї проблеми поклали на Антикорупційний суд. Уже невдовзі нові служники Феміди мають приступити до роботи.

«Ми для себе встановили, що це має бути друга декада лютого 2019 року», – запевнив заступник голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів Станіслав Щотка.

Втім, фахівці кажуть: у ліпшому випадку, перших вироків слід очікувати лише за рік. Нині ж усіх кандидатів до органу ретельно перевіряють. На перше місце наразі претендує дев’ять осіб, тоді як експерти порахували: Україна щороку втрачає від корупції приблизно 2 мільярди доларів. Це приблизно вдвічі більше, ніж вона виділяє на рік Національній поліції.

Як повідомлялось раніше, у Міністерстві фінансів заявили, що в бюджеті на 2019 рік на фінансування Вищого антикорупційного суду заклали 318 млн грн.

Тетяна Гаврилюк, «Перші про головне»Loading...
Loading...
Loading...