Новини » Економіка 7 грудня, 2018, 18:16
Експерт повідомила, куди споживач може скаржитись на облгаз
ZIK
ZIK

Якщо є безпідставні донарахування за газ, споживач повинен написати скаргу до НКРЕКП. Після цього облгаз має бути оштрафований.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявила експерт із питань енергетики Марія Яковлева.

Коментуючи доручення НКРЕКП Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана щодо платіжок за газ, пані Яковлева сказала, що так виглядає, ніби прем'єр не знає, що існує енергетичний регуляторі і це його повноваження вирішувати такі проблеми.

«Якщо є якісь безпідставні донарахування, споживач повинен написати скаргу до незалежного регулятора НКРЕКП. Те, що стосується Прем'єр-міністра, нехай своїм радникам з енергетичних питань поставить двійку. Ще тиждень тому НКРЕКП прийняла рішення і заборонила безпідставні нарахування всім розподільчим компаніям та облгазам. Якщо ще досі існують такі випадки, споживачі повинні звертатися зі скаргами до регулятора, й облгаз буде оштрафований», – зазначила експерт.

Також відповідаючи на запитання ведучого, як кваліфікувати дії облгазів, які, незважаючи на існуюче рішення НКРЕКП, продовжують розсилати такі платіжки, пані Яковлева сказала, що це незаконні дії. Коментуючи заяву НАК Нафтогаз України про те, що завищені платіжки неприпустимі, вона сказала, що така реакція запізніла.

«Чому він прокинувся тільки сьогодні? Я погоджуюсь, що він фахово, грамотно написав у своєму звернені, але з великим запізненням. Хіба Нафтогаз не знав, що 23 листопада було засідання регулятора, і він прийняв відповідні рішення? Тому я вважаю, те що сьогодні відбувається, це чистої води піар-акція НАК Нафтогаз», – переконана Яковлева.

За її словами, це все сталося тому, що облгази посилаються на кодекс газорозподільчих мереж, який затверджує комісія НКРЕКП. Вони дійсно допустили великого ляпа і ще на сьогодні не виправили.

«У кодексі газорозподільчих мереж дозволили операторам таки донарахування згідно з постановою 116, хоча ця постанова до побутових споживачів немає ніякого відношення. Це може стосуватися виключно непобутових споживачів», – пояснила гостя програми.

Нагадаємо, що уряд дасть доручення провести перевірку всіх облгазів в Україні, які нині виходять поза межі своїх повноважень, і від цього потерпають українці.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-26 02:07 :00