live

«Джокери. Шлях у президенти»: як Тимошенко заробила перший мільйон

ZIK

Екс-прем’єр і лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко розпочала перший бізнес разом із чоловіком і друзями у Дніпрі, відкривши відеосалон, на чому і заробила свій перший мільйон. Проте, коли відеобум пішов на спад, Юлія Тимошенко переключила увагу на енергоносії.

Про це йшлося в ефірі програми «Джокери. Шлях у президенти» із Міхеїлом Саакашвілі на телеканалі ZIK.

Як ідеться у програмі, у 1989 році Юлія Тимошенко разом із чоловіком і друзями створила комерційну структуру «Молодіжний центр «Термінал». Це підприємство мало здійснювати госпрозрахункові відрахування у касу комсомолу. На той момент, як ідеться у програмі, секретарем працював Сергій Тігіпко, а завідувачем відділу пропаганди – Олександр Турчинов. Вони і надали підтримку ініціативам Тимошенко.

«Найбільший прибуток давала еротика та бойовики. На них вона й заробила свій перший мільйон. Відеобум пішов на спад, і Юлія Тимошенко переключила увагу на значно серйозніший бізнес – енергоносії. Першим був «КУБ» – корпорація «Український бензин», яка займалася поставками паливно-мастильних матеріалів із РФ. Але справжній прорив почався у 1995 році, коли родина Тимошенків створює нову компанію – «Єдині енергетичні системи України», – йдеться у програмі.

Народний депутат, автор книги «Американська сага Павла Лазаренка» Сергій Лещенко зазначив, що компанія «ЄЕСУ» – це наступник корпорації «Український бензин».

«Фактично відбулася перереєстрація під новою назвою. У чому полягала схема: Лазаренко як прем’єр-міністр визначив, що постачати газ до найбільш потужних промислово-перспективних регіонів буде саме корпорація «Єдині енергетичні системи України» – Дніпропетровська область і частково Донецька область. У чому полягала схема самої компанії ЄЕСУ? Це були 90-ті роки, існували великі борги в державного бюджету РФ перед російським міністерством оборони. Для того, щоб покрити частину боргів російського уряду перед міністерством оборони, було домовлено, що корпорація ЄЕСУ поставить підприємствам на потреби міноборони РФ товари, продукцію, будівельні матеріали і за це отримає від Газпрому природний газ», – зазначив нардеп.

Проте, коли ЄЕСУ перестає виплачувати кошти «Газпрому», починається розслідування, у результаті якого Павло Лазаренко втік за кордон, нагадали «Джокери».

Як повідомляли раніше, суд дав дозвіл на спецрозслідування щодо відмивання коштів за часів Лазаренка.Loading...
Loading...
Loading...