Новини » Економіка 6 грудня, 2018, 15:45
Завдяки підвищенню цін на вугілля для держшахт галузь перестане бути дотаційною, – нардеп Бондар

Підвищення ціни на вугілля для державних підприємств до 2800 грн за тонну позитивно вплине на рівень його видобутку в Україні і знизить залежність від імпортного продукту. Відтак, ця галузь перестане бути дотаційною.

Таку думку висловив народний депутат України, член комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Михайло Бондар, повідомляють «Українські новини».

«Підвищення цін на вугілля дозволяє видобувати більше власного продукту. Але одночасно потрібно звертати увагу на те, що більшість вугілля, що закуповується за кордоном – це антрацитна група, яка залишилася в шахтах на неконтрольованої території. Необхідно переобладнати ТЕС для роботи блоків на газовій групі вугілля. Тоді істотно виросте видобуток власного продукту, оскільки багато вугілля марки «Г» сьогодні перебуває на складах через відсутність реалізації. Якщо ж запрацюють інші блоки, буде реалізація вугілля, відповідно, видобуток власного зросте, а закупівля його з-за кордону знижуватиметься», – зазначив Михайло Бондар.

На його думку, підвищення ціни вугілля для держпідприємств також позитивно відіб’ється на загальній ситуації у вугільній галузі, у тому числі, на потреби в дотаціях держшахт.

«Завдяки підвищенню вартості на вугілля, цю державну галузь не потрібно буде дотувати, посилаючись на те, що вартість продукту є заниженою і, відповідно, тому держава повинна виділяти кошти на підтримку шахт. Хоча, крім ціни вугілля, є ще дуже багато чинників – модернізація шахт, адже старе обладнання створює занадто високу собівартість. Але що дорожчою є тонна, то менше потрібно буде виділяти з державного бюджету на покриття собівартості», – впевнений народний депутат Михайло Бондар.

Як повідомлялося раніше, Міністерство енергетики та вугільної промисловості оголосило про планове підвищення з 1 січня 2019 року граничної ціни на вугілля для державних видобувних підприємств. Вартість за одну тонну збільшиться на 10,4% – до 2800 грн.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-16 11:33 :16