Новини » Політика 6 грудня, 2018, 4:55
Якщо не реагувати на «витівки» Росії зараз, побачимо наступ на країни Балтії, – Гербст
Джон Гербст. Фото: aktualne.cz
Джон Гербст. Фото: aktualne.cz

Режим Путіна просуває ревізіоністську політику й щоразу підвищує ставки, порушуючи територіальну цілісність України, тепер на морі. Якщо його не зупинити зараз, Москва розгорне наступ на країни Балтії, де досі проживає багато росіян.

Таке переконання висловив у середу в Вашингтоні екс-посол США в Україні, нині директор Євразійського центру «Атлантичної Ради» Джон Гербст, – повідомляє  Укрінформ.

«Кремль просуває свою ревізіоністську політику, підриваючи встановлені правила світового порядку після Другої світової і холодної війни. Така концепція суверенітету й територіальної цілісності в розумінні Москви не стосується сусідніх країн», – зауважив колишній високопоставлений американський дипломат.

За його словами, «усвідомлюючи те, що трапилось на сході України, якщо Москва матиме успіх, й територіальна цілісність України залишатиметься невідновленою, значно зростає можливість того, що Росія почне подібні провокації по відношенню до Балтійських країн».

Гербст також підкреслив, що інцидент 25 жовтня в районі Керченської протоки трапився не рівному місці. Москва ще у квітні запустила новий виток своєї гібридної кампанії, коли почала примусово перевіряти судна, які прямують через Керченську протоку.

У цьому зв’язку американський експерт наголосив на необхідності для США, Європи та інших країн Заходу сформувати «потужну відповідь» Росії для того, щоб убезпечити від подальшої агресії Україну й союзників США в Європі.

Як повідомлялось раніше, Гербст закликає Канаду надати Україні ракети «земля-земля» і «земля-море».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-16 11:48 :43