Новини » Політика 6 грудня, 2018, 5:39
Вмитись кров’ю: генерал Романенко розповів про основні цілі Путіна в Україні
Ігор Романенко
Ігор Романенко

Генерал-лейтенант Ігор Романенко про Томос, військову сутичку у морі та загрозу масштабного вторгнення російських військ

Про це в інтерв’ю Народній правді розповів генерал-лейтенант запасу, колишній заступник начальника Генштабу Збройних сил України Ігор Романенко.

В першу чергу Романенко розповів, що план з пробиття сухопутного коридору в Крим існує давно. У Росії є відразу кілька планів нападу на сусідні країни. Вони вичікують зручний момент. План по окупації Криму ні спонтанним, він розроблявся задовго до лютого 2014 року і був ретельно розроблений. У потрібний і зручний момент ці плани актуалізуються.

На даний момент Путін не зважиться на повномасштабну військову конфронтацію, так як до України прикута увага Євросоюзу і США. Вони засудили ситуацію з українськими моряками і кораблями, що сталася в Керченській протоці. Однак Генштаб Росії вже оцінив ситуацію і розробив новий план вторгнення.

Перший російсько-український конфлікт з островом Тузла в 2003 році був першою ластівкою. Тоді у Росії не вийшло захопити частину української землі. Причиною такого бажання стало банальне небажання платити мита за прохід кораблів через Керченську протоку, який на той момент належав виключно Україні. Захоплення Тузли дозволив би за тодішніми правилами визначення меж між Росією і Україною привласнити Керченську протоку Росії і не платити мита нашій країні.

У 2003 році стався конфлікт на острові Тузла, а в 2004 році Кучма і Путін підписали договір про те, що Азовське море і Керченська протока є внутрішніми водами двох країн, а кораблі можуть по ним проходити безкоштовно. Саме ця угода зараз і розтоптав Путін.

Також генерал-лейтенант розповів і про те, що означає військовий стан. Ігор Романенко вважає, що військовий стан з точки зору безпеки – це посилення позицій військових в процесі підготовки до військових дій.

Активних військових дій передують два етапи – попередня підготовка і безпосередня підготовка. Воєнний стан – це попередня підготовка держави до військових дій в 10 областях. Перед армією поставлена ​​більш масштабне завдання – підготувати до військових дій всю територію країни.

Воєнний стан та інші дії чинної влади привели до позитивного результату – реакції з боку Росії. Тепер Путін і інші представники Кремля намагаються звести зіткнення в Чорному морі до дрібного прикордонного конфлікту, а міжнародне співтовариство дає правильну оцінку діям Росії, тому їх це дратує. Тому у Росії зараз єдиний вихід – це втручання у вибори президента. Для цього будуть задіяні всі можливості.

Україно-російський конфлікт відрізняється від грузино-російського тим, що Україна на відміну від Грузії не відповідає на провокації Путіна військовими діями, а Грузія на чолі з Саакашвіллі зробила це.

Заборона на в’їзд в Україну росіянам у віці від 16 до 60 років є правильним рішенням, тому що Україна готується отримати Томос і немає необхідності, що Україну заполонили «віруючі» з Росії і влаштували тут «хресний хід». Романенко запропонував згадати, що творилося влітку, коли по всій Україні йшли віруючі з «охороною». Після цього Україна отримала обіцянку вмитися кров’ю, а черниця загрожує самоспаленням. Путін їй орден вручив.

Романенко офіційно підтвердив, що УПЦ МП в Україні – це відкрита і затята підтримка «русского мира». Святогірська лавра в 2014 році, за його словами, була абсолютно проросійським відділенням з кількість військовослужбовців-ченців 120 чоловік плюс охорона з російських козаків. Це абсолютно чітка дисципліна, гроші, транспорт – там і диверсантів ховали. В Україну їдуть саме такі віруючі з Росії. У 2014 році з Росії автобусами звозили людей через відкриті кордони і зараз вони хочуть, щоб ми теж пускали всіх підряд. Потрібно навчиться діяти на випередження.

Як повідомлялось раніше, генерал Романенко розповів про наслідки переходу кораблів ВМС України під «путінським мостом».    

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 18:09 :34