Новини » Політика 6 грудня, 2018, 13:46
У МЗС пояснили відсутність поспіху з припиненням договору про дружбу з РФ

Україні був потрібен час, щоб використати дію Договору про дружбу та співробітництво з Росією для розгляду окремих судових справ, зокрема, щодо $ 3 млрд боргу Януковича.

Про це під час пленарного засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, заявив заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця, представляючи проект Закону про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією № 0206, поданий Президентом України як невідкладний.

Народний депутат України Борис Тарасюк поцікавився у заступника міністра, чому нота Міністерства закордонних справ України про припинення договору про дружбу з РФ була скерована російській стороні, натомість знадобилося аж чотири місяці для підготовки такого простого тексту законопроекту.

Сергій Кислиця пояснив, що, згідно з інформацією від колег, які ведуть судові справи, Україні був потрібен час для того, щоб використати дію договору для розгляду окремих справ.

«Зокрема, тих справ, які стосуються $ 3 мільярдів боргу президента-втікача Януковича, а також для деяких подань, які стосуються використання міжнародного морського права», – пояснив заступник міністра.

Як повідомляли, 19 вересня в Україні набув чинності указ Президента Петра Порошенка про рішення РНБО про непродовження договору про дружбу з РФ. 21 вересня Міністерство закордонних справ України скерувало Росії ноту про припинення дії відповідного договору.

26 вересня Президент України Петро Порошенко передав Генеральному секретареві ООН ноту щодо рішення України не продовжувати дію договору про дружбу з Росією.

3 грудня Президент Петро Порошенко вніс у Верховну Раду законопроект про припинення дії договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією. Проект закону визначено як невідкладний.

5 грудня Комітет ВРУ з закордонних справ одноголосно проголосував за поданий Президентом України законопроект про припинення договору про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною та РФ. Президент України пропонує Верховній Раді припинити дію Договору про дружбу з Росією з 1 квітня 2019 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 20:23 :41