Новини » Політика 6 грудня, 2018, 12:19
Розмінування Донбасу: у парламенті ухвалили закон для знешкодження «полів смерті»
Фото: kmu.gov.ua
Фото: kmu.gov.ua

Народні депутати підтримали у другому читанні та в цілому проект Закону про протимінну діяльність в Україні.

За законопроект 9080-1 під час ранкового засідання Верховної Ради, яке транслює телеканал ZIK, проголосували 242 обранці.

Народний депутат України, секретар парламентського Комітету з питань національної безпеки і оборони Іван Вінник зауважив, що законопроект про гуманітарне розмінування був розроблений на прохання західних партнерів України, які порадили на законодавчому рівні запровадити досвід, який мала Хорватія, з очищення від вибухонебезпечних предметів територій після завершення бойових дій. Він додав, що законопроект розробляли спільно із представництвом ОБСЄ в Україні, з підкластером із протимінної діяльності ООН, Женевським міжнародним центром з гуманітарного розмінування та іншими.

З його слів, Україна має 7 тисяч квадратних кілометрів територій, які потребують розмінування. Додамо, як ідеться у пояснювальній записці, відповідно до статистичних даних Міністерства оборони України, з початку бойових дій на Донбасі жертвами мін і снарядів стали 1858 осіб. Кількість загиблих – 482 особи, з них 21 дитина.

«Це мільйони або мільярди гривень, коштів, які потрібно скерувати на цей напрямок, тому нам буде складно суто коштами державного бюджету ці землі повернути до безпечного цивільного життя», – зазначив Іван Вінник.

Нардеп поінформував, що до другого читання до законопроекту надійшли 220 пропозицій, 91 врахована повністю, 10 – частково, 16 – редакційно, 103 – відхилені.

Під час голосування за проект закону у другому читанні та в цілому з техніко-юридичними правками обранці кілька разів поверталися до голосування, оскільки для ухвалення рішення не вистачало по кілька голосів. Урешті, проект закону підтримали 242 депутати.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект щодо здійснення протимінної діяльності в Україні та розмінування території Донецької і Луганської областей 6 листопада.

Як повідомляли, перший віце-спікер Верховної ради України Ірина Геращенко заявила, що Сполучені Штати Америки, Великобританія, Швейцарія та Канада готові посилити співпрацю з Україною для розмінування на Донбасі.

Водночас, військові експерти не виключають, що розмінування Донбасу буде тривати 20-30 років.

Додамо, за інформацією заступника начальника інженерних військ ЗСУ Віктора Кузьміна, з початку збройної агресії Росії на Донбасі знешкоджено понад 250 тисяч одиниць вибухонебезпечних предметів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 17:56 :42