Полова відсіється від музеїв, а «нові бариги» навіть не підійдуть до порогу
Леся Гасиджак
Історик, журналіст

Тактильно мені дуже подобається натуральне хутро і в душі я ще інколи навіть хочу шубу. Але я ніколи її не куплю і не вдягну. Бо не зможу носити. Так само я знаю жінок, які мають шуби, але коли їдуть закордон, їх не вдягають, бо «там» – в ній соромно ходити. І жінок, які відчіпляють хутряні коміри від пальто чи курток, бо інше не підійшло, коли купувалося, але ходити з натуральним хутром – навіть в Києві, вже соромно. Це проміжний етап до повної відмови. І з кожним роком таких жінок стає все більше. Бо ми таки вже живемо в інший час...

Так от, так само в музейній справі. Настав час, коли комусь ще байдуже, а хтось вже ніколи не візьме вас на роботу, якщо ви помічені чи відомі у торгівлі старожитностями чи їх носінні.

Так, ми маємо ще повно директорів, які цим грішать, які дозволяють юзати фондові речі, влаштовують фотосесії, а головні зберігачі мають персональні колекції, що категорично заборонено Кодексом музейної етики.

Але вони – не всі. І вже сьогодні, читаючи ваше резюме, оті інші директори і заступники подивляться вашу сторінку в соцмережах і запитають у людей знаючих, чи сорочка на вас на фото – новотвір чи «бабусина» з ХІХ ст., а ваше фото з металошукачем для них означає, що вас треба гнати від музею мітлою. Бо як і в історії з хутром, зараз і в тих же музеях є інше покоління. І адепти можуть скільки завгодно кричати про популяризацію, залучення, ще там щось, але це – до певного часу. І хай не завтра, хай не через рік, а може через три – все буде по-інакшому. Полова відсіється від музеїв, а нові бариги навіть не підійдуть до порогу. Я в цьому переконана.

Гарного дня. І зі святом вас, Збройні Сили України!

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 03:10 :13