Новини » Політика 6 грудня, 2018, 14:18
«Окремим кандидаткам» у Раді нагадали, як після анексії Криму ті кричали не чіпати Путіна

Після анексії Криму у 2014 році «окремі кандидатки» не говорили, що треба розірвати договір про дружбу і співробітництво, а кричали, щоб не чіпати Путіна.

Про це під час обговорення президентського проекту Закону про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією № 0206 та альтернативних законопроектів заявила представник Президента України у ВРУ, народний депутат від БПП Ірина Луценко.

Нардеп наголосила на тому, що всі конфліктні ситуації Україна нині вирішує у політико-дипломатичний спосіб. Вона зауважила, що від опозиції прозвучало багато запитань, чому не розірвали договір раніше.

«Відповідь дуже проста: у 2014 році, коли втік президент, коли не було поліції, не було міліції, не було армії, не було Нацгвардії, не було чим захищати українські кордони, коли були зняті за Януковича війська з українсько-російського кордону, чим було захищати Україну? Коли було анексовано Крим, окремі кандидатки кричали, що жоден танк, жоден солдат не повинен вийти із казарми, жодного воєнного стану. Тоді не говорили ті кандидати, що треба розірвати договір про дружбу і співробітництво. Тоді кричали тільки давайте не чіпати Путіна», – заявила Ірина Луценко.

Нардеп нагадала, що за прем’єрства Тимошенко фінансування армії було рекордно низьким

Як повідомляли, 19 вересня в Україні набув чинності указ Президента Петра Порошенка про рішення РНБО про непродовження договору про дружбу з РФ. 21 вересня Міністерство закордонних справ України скерувало Росії ноту про припинення дії відповідного договору.

26 вересня Президент України Петро Порошенко передав Генеральному секретареві ООН ноту щодо рішення України не продовжувати дію договору про дружбу з Росією.

3 грудня Президент Петро Порошенко вніс у Верховну Раду законопроект про припинення дії договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією. Проект закону визначено як невідкладний.

5 грудня Комітет ВРУ з закордонних справ одноголосно проголосував за поданий Президентом України законопроект про припинення договору про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною та РФ. Президент України пропонує Верховній Раді припинити дію Договору про дружбу з Росією з 1 квітня 2019 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 20:37 :55