Новини » Політика 6 грудня, 2018, 11:47
Не пробачимо ворогу жодної краплі крові: Президент привітав десантників із Днем ЗСУ
ZIK
ZIK

Важливим елементом адекватної відповіді на дії агресора є нарощення українських військ. В рамках цього процесу бойові частини та підрозділи ЗСУ будуть передислоковані на найбільш небезпечні напрямки по всій лінії кордону із РФ. Результати бойового злагодження та армійських навчань підтвердили, що наша армія готова до завдань з оборони держави будь-якої складності.

Про це Президент України Петро Порошенко заявив під час свого виступу на Житомирщині, присвяченому до Дня ЗСУ, який транслював телеканал ZIK.

Він наголосив: уже перший тиждень дії воєнного стану продемонстрував, яким це було своєчасним і правильним рішенням.

«Воно дає нам можливість ще більше нарощувати бойову спроможність підрозділів ЗСУ, укріплювати оборону, перевіряти резерви, здійснювати передислокацію. До речі, збори резервістів, які тривають у ці дні в областях, де оголошено воєнний стан, продемонстрували високу готовність і бажання громадян стати на захист держави», – заявив Порошенко.

За його словами, до деяких військкоматів прийшло у два, а часом і в три рази більше резервістів, ніж було потрібно. Це, на думку Президента, показник високого авторитету української армії та «індикатор» того, наскільки якісно війську та рівню українського патріотизму вдалось зміцнитись за минулі роки.

Порошенко підкреслив: кілька днів тому, перебуваючи на Гончарівському полігоні, проінспектував залагодження однієї із механізованих бригад. Також два тижні тому мав можливість спостерігати за діями десанту в ході тактичного навчання, зокрема, під час відпрацювання дій із захоплення, переправи та ведення бою для здобуття важливого рубежу.

«Результати цих навчань підтвердили високий рівень наших воїнів та їх готовність до виконання завдань з оборони держави будь-якої складності. Я задоволений рівнем взаємодії, який продемонстрували усі учасники маневру. Реальний противник повинен чітко усвідомлювати: ціна його агресивних дій буде дуже і дуже високою», – підкреслив Порошенко.

Водночас він наголосив: важливим елементом адекватної відповіді на дії агресора є нарощення угруповань військ відповідно до затвердженого стратегічного плану із застосування сил оборони держави.

«В рамках цього процесу бойові частини та підрозділи ЗСУ будуть передислоковані на найбільш небезпечні напрямки по всій лінії нашого кордону із РФ. Все для того, щоб посилити оборонні можливості та бути готовим зупинити агресора, не втрачаючи жодної секунди», – розповів глава держави.

Порошенко підкреслив: десантники як «еліта війська» прославились у боях із російським агресором за гору Карачун та Савур-Могилу, в обороні Донецького та Луганського аеропортів, боролись за звільнення та утримання стратегічно важливих пунктів Лисичанська, Слов’янська, Краматорська, Рубіжного, Северодонецька, Бухмуту та багатьох інших. При цьому він наголосив: за цей час Україна отримала генералів, що «виросли в боях», яким вдалось прорвати лінію оброни ворога і пройти з вздовж кордону у 500 кілометрів, знищуючи немало ворожої техніки та особового складу.

Відтак, Порошенко подякував усім військовослужбовцям Збройних сил України та ветеранам за їх службу.

«Ми ніколи не забудемо воїнів, які поклали життя на вівтар України, та не пробачимо ворогу жодної краплини пролитої української крові», – зазначив Петро Порошенко.

Як повідомлялось раніше, сьогодні, 6 грудня, українці відзначають День Збройних сил України. Ця дата встановлена, згідно з Постановою Верховної Ради №3528-ХІІ від 19 жовтня 1993 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 08:18 :13