Новини » Політика 6 грудня, 2018, 15:25
Міністр у справах ветеранів розпочала виїзди у регіони зі Львова: про що її питали
Міністр у справах ветеранів Ірина Фріз. Фото: Микола Тис/ZIK
Міністр у справах ветеранів Ірина Фріз. Фото: Микола Тис/ZIK

Міністр у справах ветеранів Ірина Фріз розпочала візити у регіони з Львівської області. 6 грудня у Львівській ОДА вона зустрілася із ветеранами АТО та громадськими організаціями, які представляють їх інтереси.

Про це повідомив кореспондент IA ZIK.

На зустрічі І.Фріз нагадала основні чотири напрямки роботи міністерства: вшанування пам’яті загиблих бійців та робота з громадськими організаціями, медичне забезпечення ветеранів, їх соціальна підтримка, створення сервісів та послуг на базі єдиного державного реєстру ветеранів, зокрема, запровадження сервісу «е-ветеран».

Повідомила міністр про потребу переглянути пільги для ветеранів, які на сьогодні існують. «Ми мали можливість зустрічатися з різними представниками ГО ветеранів, які наголошують на тому, що перелік пільг потрібно актуалізувати, тому що там є деякі пільги, які є архаїзмом і немає необхідності, щоб їх держава надавала. Потрібно зрозуміти, які пільги потрібно зробити пріоритетними у діяльності міністерства», – зазначила вона.

Повноцінно міністерство запрацює у червні 2019 року, при ньому буде створено громадську раду. Як було повідомлено на зустрічі, вже зараз буде створено Раду ветеранів при міністерстві – консультативно-дорадчий орган, до якого увійдуть представники з усіх областей. Цей орган має стати провідником у комунікації міністерства з ветеранськими організаціями на місцях. Ветеранські організації у кожній області мають обрати з-поміж себе одного представника у Раду ветеранів. Ця людина має тримати руку на пульсі і надавати догори інформацію щодо ветеранських проблем, які потребують першочергового вирішення на рівні міністерства. Цю консультативну раду очолюватиме ветеран АТО Володимир Лагута.

«Рада має консультативно-дорадчу функцію. Ми будемо підказувати пані міністру, що потрібно зробити. Зараз наша мета зробити так, щоб міністерство почало працювати якнайшвидше», – повідомив В.Лагута.

Громадська рада при міністерстві буде створена згодом.

І.Фріз запевнила, що міністерство ветеранів не створено «під вибори». «Я свідома того, що ця посада мені дана на певний, дуже короткий термін. Я дуже хочу використати цей термін максимально якісно і ефективно. Зокрема, закладанні здорової нормативної бази для діяльності цього міністерства. Тому що це міністерство не на один рік. Той, хто намагається вам сказати, що це міністерство утворене під вибори, – маніпулює вами. Будьте обережні з цією людиною. Це міністерство буде працювати десятиріччями», – зазначила вона.

Міністр також зауважила, що міністерство опікуватиметься усіма ветеранами, не лише російсько-української війни: «Немає у нас різних ветеранів. У нас є ветерани, які були готові захищати нашу державу».

І.Фріз також запевнила, що при формуванні команди міністерства, яка налічуватиме 325 осіб (200 у центральному апараті та 125 – в областях), надаватимуть перевагу ветеранам АТО. «Якщо на конкурсну посаду наберуть однакову кількість балів ветеран і цивільний – пріоритет буде надаватися ветерану. Головне, щоб ветерани були готові йти працювати на державну службу», – пояснила вона.

На зустрічі йшлося про потребу вдосконалити державну цільову програму з фізичної, медичної, психологічної реабілітації і соціальної реабілітації учасників АТО. Представники спілок атовців висловили прохання до міністра про те, щоб держава надала пільги і достойні пенсії для матерів загиблих учасників АТО, для сімей та дітей учасників АТО, які померли після повернення з фронту. Ставили питання щодо бійців-добровольців, які досі не визнані на державному рівні, допомоги для сімей полонених бійців та тих, що вважаються зниклими безвісти. Йшлося про проблему відсутності психологічної реабілітації для демобілізованих захисників та їх адаптації до мирного життя.

Зустріч Міністра у справах ветеранів України Ірини Фріз з учасниками АТО та ООС. Фото: Микола Тис/ZIK
Зустріч Міністра у справах ветеранів України Ірини Фріз з учасниками АТО та ООС. Фото: Микола Тис/ZIK

І.Фріз пообіцяла взятися за вирішення згаданих проблем, зокрема, доручила, щоб питання щодо добровольців було одним із перших у роботі Ради ветеранів при міністерстві.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-16 12:26 :59