Новини » Політика 6 грудня, 2018, 15:16
Ірина Луценко: Навіть припинення дії договору про дружбу у суді буде доказом злочинів РФ
ZIK
ZIK

Навіть за умови припинення договору про дружбу РФ буде нести відповідальність у міжнародних судах, оскільки договір неодноразово був представлений, як доказ, що Росія в односторонньому порядку порушила всі його статті.

Про це заявила представник Президента у Верховній Раді Ірина Луценко, спілкуючись із журналістами в ефірі телеканалу ZIK.

Вона підкреслила: у двосторонніх відносинах між Україною та Російською Федерацією було укладено близько 420 договорів, з яких близько 40 вже припинили свою дію.

«Сьогодні ви побачили, що відповідно до процедури, депутати проголосували за припинення дії договору про дружбу з РФ. Так вимагає процедура, адже в договорі жодним пунктом не передбачено, що ми можемо його розірвати», – наголосила нардеп.

Вона зауважила, що у Віденській конвенції сказано про те, що припинення роботи двосторонніх договорів можливе за умовами самого договору або якщо одна сторона погодиться з тим, що інша готова його розірвати.

«Знаючи, як Росія вміє маніпулювати будь-якими пунктами, було зрозуміло, що розірвання договору не буде узгоджене з РФ. Вже сьогодні з Росії звучать заяви про те, що припинення чи розрив дії договору може якимось чином вплинути на визнання кордонів України», – заявила Ірина Луценко.

Втім, підкреслила народна обранка, припинення дії договору про дружбу з Російською Федерацією жодним чином не вплине на припинення актів її агресії.

«Припинення дії договору не поверне нам Крим, не вплине на повернення наших моряків, на привласнення РФ вод Азовського моря. До чого я веду? Ми повинні використовувати всі можливі способи врегулювання цієї ситуації», – наголосила парламентар.

За її словами, найперше потрібно дотримуватися політико-дипломатичного способу врегулювання.

«У 2014 році Петро Порошенко зробив перший крок – почав створювати українську армію. Чотири роки поспіль з бюджету виділяється близько 5% ВВП на відбудову армії. Коли ж урядом керувала Тимошенко, 90% озброєння було порізано і знищено», – заявила представник Президента у ВРУ.

Вона підкреслила: при тому, що за прем’єрства Юлії Тимошенко відбулась агресія Росії проти Грузії, з державного бюджету на ЗСУ виділялось лише 0,8% ВВП.

«Це «хіхікання» і нефінансування армії призвело до того, що у 2014 році у нас не було ні танків, ні зброї, ні літаків, ні вертольотів. Чим було закриватися? Договором про дружбу з РФ? Звичайно ж ні», – сказала Луценко.

Окрім цього вона розповіла, що зміниться після імплементації рішення про припинення дії договору про дружбу і співробітництво з Російською Федерацією.

«Припинення дії цього договору жодним чином не вплине на зміну договору про українсько-російський кордон, на що натякають російські політики. 36 стаття договору про дружбу передбачає, що навіть припинення дії цього договору жодним чином не вплине на будь-які зобов’язання України по інших двосторонніх договорах», – підкреслила політик.

Відтак, пояснює Ірина Луценко, це означає, що Україна залишається у своїх міжнародно визнаних кордонах, і жодним чином не означає, що вона не вимагає повернення Криму.

«Відповідно всі дії, вчинені Росією – незаконна анексія з порушенням міжнародного порядку. За умови договору про дружбу навіть в процедурі припинення, РФ буде нести відповідальність у міжнародних судах, оскільки договір неодноразово був представлений, як доказ, що Росія в односторонньому порядку порушила всі його статті», – розповідає нардеп.

Тобто навіть припинення дії цього договору буде виступати доказом у міжнародних судах про злочин Російської Федерації.

Нагадаємо, Рада ухвалила припинити дію договору про дружбу і співробітництво з Російською Федерацією.             

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 07:42 :55