Новини » Суспільство 6 грудня, 2018, 8:28
Харчі в Україні маркуватимуть по-новому: Рада ухвалила закон
Продуктовий ринок у Львові. Фото: Микола Тис/ZIK
Продуктовий ринок у Львові. Фото: Микола Тис/ZIK

Народні депутати підтримали проект Закону про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів.

За законопроект № 8450 під час ранкового засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, у другому читанні та в цілому проголосував 231 обранців.

Метою цього законопроекту є забезпечення належного рівня захисту здоров'я та інтересів споживачів, їх поінформованості, встановлення засобів гарантування права споживачів на інформацію та процедури надання інформації про харчові продукти.

Так, документом забороняється використання інформації, яка може ввести в оману споживачів. Така ж заборона поширюється і на рекламні матеріали щодо харчів. Окрім того, інформація для споживачів має бути вказана державною мовою. Законопроектом також передбачене інформування споживачів про вміст харчових добавок, допоміжних речовин для переробки та інших речовин або продуктів, що можуть викликати алергічні реакції або непереносимість.

Як повідомляли, у разі порушення вимог юридичною особою штраф становитиме 15 мінімальних заробітних плат (МЗП, 3723 грн з 1 січня 2018 року) фізичною особою – у розмірі 10 МЗП.

Розгляд поправок до законопроекту народні депутати розпочали у середу, 5 грудня, зупинившись на 52 поправці. Загалом їх подано 68-м.

Як наголосив голова ВРУ Андрій Парубій, ухвалення цього закону необхідне для законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Під час голосування проект закону № 8450 у другому читанні та в цілому з другої спроби підтримав 231 обранець.

Як повідомляли, 10 липня народні депутати підтримали у першому читанні проект закону про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-20 17:02 :22