Новини » Політика 6 грудня, 2018, 13:51
Гопко: Поки РФ не виведе танки з України, немає сенсу говорити про нові угоди про дружбу
ZIK
ZIK

Не може йти мова про партнерство і співробітництво з Російською Федерацією, оскільки усі статті договору про дружбу були порушені саме Росією. Тому сьогоднішнім голосуванням у парламенті про непродовження цього документу парламент має дати сигнал про те, що Україна не розглядає в перспективі ані потенціалу для партнерства, співробітництва чи дружби.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорила народний депутат Ганна Гопко.

«У Договорі про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією у статті №40 чітко зазначено про те, що кожні 10 років можна припинити його дію. Що, власне, зробила Україна в кінці вересня, надіславши офіційну ноту до РФ про свій намір», – сказала Гопко. 

Вона вважає, що рішення є цілком обґрунтованим, адже вже п’ятий рік триває агресія Росії щодо України.

«Зараз ми завершуємо внутрішньодержавні процедури. Оскільки цей договір крім підписання було ще ратифіковано у стінах ВР у 1998 році, відповідно, парламент також має припинити його дію. Сподіваюся, що сьогоднішнім голосуванням ми нарешті поставимо крапку і юридично зафіксуємо реальність», – наголосила вона.

За її словами, не може йти мова про дружбу, партнерство і співробітництво, коли РФ порушує усі статті договору. І немає оптимізму, що вона змінить свою позицію і не буде себе поводити, як агресор.

«На практиці припинення угоди є чітким сигналом для міжнародної спільноти. Адже Україна зараз просить надати їй більше військової підтримки та військових кораблів членів Альянсу для підтримки у Чорному морі. Бо треба готуватися до більш повномасштабного вторгнення з боку РФ. Тому ми зараз надсилаємо меседж про те, що не розглядаємо в перспективі ані потенціалу для партнерства, ані співробітництва, ані дружби з РФ», – зазначила Гопко.

На її думку, припинивши дію договору, відбуватиметься певне загострення відносин з РФ, але не з вини України, а з вини путінської влади. Адже поки Росія не виведе свої танки з української території, говорити про якісь нові угоди і нормалізацію відносин – неможливо.

«Ми чекаємо від Міністерства закордонних справ ревізії договірно-правової бази з РФ та пришвидшення процесу у міждержавних та міжвідомчих угодах різних міністерств. Бо чітко розуміємо, що до моменту, поки ми не відновимо територіальну цілісність і суверенітет та Росія не виведе свої танки з української території – не варто говорити про якісь нові угоди і нормалізацію відносин», – прокоментувала вона.

Нагадаємо, комітет ВР із закордонних справ одноголосно проголосував за поданий Президентом України законопроект про припинення договору про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною та Російською федерацією.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 20:48 :52