Новини » Політика 6 грудня, 2018, 16:05
Фріз вважає, що потрібно розмежувати статуси учасника бойових дій та учасника ООС
Міністр у справах ветеранів Ірина Фріз. Фото: Микола Тис/ZIK
Міністр у справах ветеранів Ірина Фріз. Фото: Микола Тис/ZIK

Міністр у справах ветеранів Ірина Фріз вважає, що потрібно винести на широке обговорення і розмежувати учасників бойових дій, які захищали Батьківщину зі зброєю в руках, та учасників ООС, які перебували у зоні війни на Донбасі з іншою метою.

Про це міністр повідомила на брифінгу у Львові, відповідаючи на запитання щодо так званого «військового туризму», коли особи, які кілька днів перебували у зоні ООС, отримували статус учасника бойових дій.

Міністр нагадала, що з цього приводу здійснюються перевірки через військову прокуратуру, про що повідомлялося раніше.

«Наше завдання у цьому випадку звернутися до Міністерства оборони, військової прокуратури з тим, щоб нам було надано цю інформацію на даному етапі. Окрім того, можна запропонувати обговорення ініціативи, яка б унеможливила це у майбутньому. Ми держава, яка зіштовхнулася з війною не очікуючи, тому ми робимо багато, намагаючись вже побороти наслідки. Це ситуація, яку ми не готові були вирішувати на початку», – повідомила І.Фріз.

«Можна започаткувати обговорення і потім пропонувати як рішення питання щодо відокремлення учасника бойових дій та учасника ООС. Учасник бойових дій – це той, хто був на «нулі», на першій, другій, максимум на третій лінії оборони, який тримав зброю і був у підпорядкуванні командування ООС. Він має отримувати відповідні пільги, які мають відрізнятися від того, що може отримувати учасник ООС.

Учасник ООС – це людина, яка займає цивільну посаду, приїхала у справах свого відомства чи міністерства, але не захищала, не була учасником бойових дій. Вона заїжджала на територію ООС, але вона не воювала. Думаю, це питання потрібно виносити на широке обговорення, радитися. Війна не закінчилася. Це питання, яке розмежує, встановить справедливість, потрібно піднімати і реалізовувати», – додала міністр.

Як повідомлялося, міністр у справах ветеранів Ірина Фріз розпочала візити у регіони з Львівської області. 6 грудня у Львівській ОДА вона зустрілася із ветеранами АТО та громадськими організаціями, які представляють їх інтереси.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-16 11:46 :44