Новини » Економіка 6 грудня, 2018, 20:50
Експерти озвучили прогноз щодо курсу гривні до закінчення воєнного стану
ZIK
ZIK

Утрималася, попри воєнний стан. Українська гривня зміцнила свої позиції щодо долара – сьогодні опустилась на позначку нижче 28 гривень за долар. Та чи довго триматиметься?

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Відео атаки українських суден російськими 25 листопада приголомшило весь цивілізований світ. Одразу після цього Верховна Рада з подання Президента та РНБО запроваджує у 10 областях України воєнний стан.

Деякі політики, експерти та ЗМІ відразу заявляють: Україна не витримає економічно. Мовляв, із держави почнуть іти іноземні інвестори, і з країнами, де діє воєнний стан, не співпрацює МВФ, тому наступного траншу від фонду нам очікувати не варто. Такого тиску врешті не витримує гривня.

Через 11 днів після тих подій біля обмінників тихо й майже нікого немає. Сьогодні Нацбанк зміцнює офіційний курс одразу на 15 копійок, і той пробиває психологічну позначку 28 гривень, опустившись до 27,97. Таким чином відбулось повернення до показників довоєнного стану. Експерти кажуть: у відступі гривні до того рівня, що був, немає нічого дивного.

«Воєнний стан не впливає на гривню. У перший день гривня ослабилась не через ринкові тенденції, а здебільшого через панічні настрої громадян», – пояснив екс-міністр економіки, член ради НБУ Роман Шпек.

За словами експертів, коли відбулася сутичка в Керченській протоці, а потім оголосили воєнний стан, багато українських експортерів почали тримати валютний виторг за кордоном. Валюти стало менше, і тому вона почала дорожчати.

«Коли був анонс, це був такий незначний, соціально-економічний шок для бізнесу. І вони чекали, що буде далі. Реальних дій ніяких немає, ринок заспокоївся, а гривня відкотилась до своїх природних позначок», – каже економіст Олександр Савченко.

До закінчення року фінансисти більше не прогнозують значних коливань національної валюти. Окрім виторгу, який знову почав надходити з-за кордону, на курс також позитивно впливає зниження світових цін на нафту. «Чорне золото» за кілька тижнів уже втратило понад 20% своєї вартості.

Не відмовився від співпраці з Україною і МВФ. Новий транш Національний банк очікує отримати від фонду ще до Різдва.

Артем Карабець, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-30 11:04 :27