Новини » Суспільство 6 грудня, 2018, 15:17
Бізнес на крові: Неофіційна ціна за вбивство лося в Україні – 100 тис. грн, – еколог
Лось. Фото: pixabay.com
Лось. Фото: pixabay.com

В Україні полювання на лосів стало вигідним бізнесом, тому Окружний адміністративний суд міста Києва визнав незаконним внесення лося європейського у Червону книгу.

Про це заявив директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко, йдеться у сюжеті одного із телеканалів.

«Ми знайшли у постанові суду велике число підтасовок та багато процесуальних порушень. Більше того, здається, що суддя вважає себе хорошим зоологом і може дискутувати із професіоналами», – заявив Володимир Борейко.

Лосі дуже довірливі живі істоти та виявляють цікавість до людей. Саме через таку довірливість сохатих найлегше вполювати. Навіть п’яний мисливець може поцілити у тварину.

«Лось – це крупна тварина, яка є дуже дорогою для відстрілу. Ліцензія на вбивство лося коштує 40-50 тис. грн. Це лише офіційно, а не офіційно, то треба помножити на два», – сказав Борейко.

Офіційно ж в Україні живе майже шість тисяч лосів. Та зоозахисники вважають, що статистика перебільшена. На їх думку, реальна цифра вдвічі, а то й втричі менша, бо, інколи, мисливські господарства рахують лосів по слідах, і можуть рахувати ті самі, які одна і та ж тварина залишила.

До слова, у Білорусі популяція лосів складає 40 тис. У Польщі – 30 тис. сохатих. У 2001 році у Білорусі було лише 2 тис. лосів. Тоді полювання на них заборонили і після того їх кількість у рази збільшилася. Екологи кажуть, що в Україні цих тварин також можна врятувати, якщо заборонити на них полювання та стежити за дотриманням законів і виловлювати браконьєрів.

Нагадаємо, Окружний адміністративний суд виключив лося європейського із Червоної книги України і дозволив полювання на нього. Мінприроди оскаржить рішення суду про виключення лося з Червоної книги.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-16 11:32 :43