Новини » Львів

Як побороти корупцію у Львівському перинатальному центрі. Думки кандидатів у керівники

Львівський обласний перинатальний центр. Фото: Микола Тис/ZIK

Конкурсна комісія Львівської облради заслухала детальні програми щодо розвитку Львівського обласного перинатального центру, які пропонують двоє із п’яти кандидатів на посаду гендиректора. Програми ще трьох претендентів заслухають 17 грудня. Переможця планують обрати до 22 грудня.

Про це 5 грудня повідомив кореспондент IA ZIK.

Сьогодні представники конкурсної комісії заслухали програми Ірини Біль (завідувач гінекологічним відділенням перинатального центру) та Володимира Леха (акушер-гінеколог перинатального центру, головний спеціаліст відділу материнства і дитинства департаменту охорони здоров’я ЛОДА), які претендують на керівну посаду.

Серед ключових запитань, адресованих претендентам у керівники, було те, як побороти корупцію чи тіньовий обіг коштів (подяки пацієнтів лікарям) у перинатальному центрі.

На це запитання Ірина Біль відповіла: «Корупція – це коли є вимагання грошей, встановлені ціни, диктуються вимоги. Я не можу сказати, що зараз є корупція у перинатальному центрі».

У своїй програмі вона зазначила про необхідність залучення спонсорів, донорів, благодійних фондів для потреб медичного закладу, впровадження офіційних платних послуг.

Володимир Лех вважає, що основою розвитку перинатального центру має стати благодійний фонд, до якого пацієнти добровільно сплачуватимуть внески, натомість їм буде повідомлено, на що витрачаються ці кошти. Претендент навіть порахував, що з 2,2 тис. пологів, які прийняли у медзакладі у 2018 році, близько 1,5 тис. були так звані пологи за домовленістю – коли пацієнтки попередньо домовлялися про послугу з конкретним лікарем. Відтак, за приблизними підрахунками В.Леха, «можна було напрацювати для благодійного фонду близько 700 тис. грн для потреб лікарні».

«Лікарі повинні дбати не тільки про власне збагачення, а й вкладати гроші в установу», – вважає він.

Натомість, його слів, поки лікарі отримують подяки в кишені, природні пологи обходяться бюджету у 3 тис. грн, а кесарський розтин – 4,5 тис. грн.

Член конкурсної комісії від громадськості Наталія Шелестак, аналізуючи електронну декларацію В.Леха, поцікавилася, як йому у такому молодому віці вдалося купити дві квартири, на що той відповів, що одна квартира йому дісталася у спадок, а другу він купив за гроші, успадковані від дідуся й бабусі.

Наприкінці засідання голова конкурсної комісії, заступник голови Львівської облради Володимир Гірняк наголосив, що ключовим для нового керівника перинатального центру буде виведення грошей з тіні, адже лікарі офіційно у місяць отримують 5 тис. грн зарплати, а неофіційно від пацієнтів – кілька тисяч євро. «Потрібно, щоб кошти потрапляли у бюджет установи», – підкреслив він.

Як повідомлялося, 3 грудня, у колективі Львівського обласного перинатального центру заслухали п’ятьох претендентів на посаду генерального директора. Про підтримку кандидатів визначалися наприкінці таємним голосуванням.

За підсумками таємного голосування голоси представників колективу розподілилися так: Ірина Біль – 110, Володимир Лех – 74, Ігор Потапов – 22, Марія Малачинська – 6, Михайло Степанчак – 2, інший кандидат – 5.

Слід зауважити, що думка колективу є лише рекомендаційною. Переможця визначатиме конкурсна комісія у Львівській облраді, а затверджуватиме сесія обласної ради.

Детальніше про те, хто претендує на «хлібне місце» керівника Львівського перинатального центру і що пропонує, можна прочитати тут.

Loading...