Новини » Політика 5 грудня, 2018, 14:25
Вінник: Протягом 2004-2014 років Кремль змінював керівні документи ЗСУ та Генштабу, як хотів
ZIK
ZIK

Розкрадання у ЗСУ, що відбувались протягом 2004-2014 років, призвели до зниження обороноздатності держави. Відтак, на початку російської агресії Україна була неготовою дати відсіч ворогу. Тоді порядок денний міністрів оборони диктувався із Кремля та був спрямований на перетворення країни на максимально пацифістську державу.

Про це під час засідання тимчасової слідчої комісії щодо розкрадань в армії, яке транслював телеканал ZIK, заявив народний депутат України Іван Вінник.

Він наголосив: завдання комісії – дослідити розкрадання в ЗСУ, які відбувались з 2004-го по 2014-й роки і призвели до зниження обороноздатності держави.

«Ми розглядаємо це не лише в контексті корупційних оборудок, які вчинили окремі міністри оборони. Йдеться і про контекст зниження обороноздатності. Як на мене, першочергове питання: чому у 2014 році країна була неготовою до відсічі і стримування російської агресії», – підкреслив Вінник.

Він наголосив: під час свого дослідження ТСК з’ясувала, що держава і не могла бути готовою до воєнних дій, адже порядок денний міністрів оборони, які працювали у зазначений період, диктувався із Кремля. Його суть полягала у максимальному зменшенні обороноздатності, зміні керівних документів ЗСУ і Генштабу.

«Таким чином намагались перетворити Україну на абсолютно пацифістську державу, щоб країна не була готовою до будь-якої відсічі і стримування агресії. До того ж, не передбачалось жодна агресія зі сторони РФ. Це прямі цитати із воєнних доктрин, керівних документів Збройних сил України зразка 2005-2007 років», – наголосив Вінник.

Відтак, за його словами, щоб зрозуміти причини таких розкрадань, депутати вирішили дослідити принципи «так званого будівництва оборони держави» в певні роки.

«Адже будівництвом це ніяк не можна назвати, йдеться саме про руйнування державної оборони», – підкреслив Іван Вінник.

Як повідомлялось раніше, у СБУ заявили, що спільно із прокуратурою Києва, викрили механізм розкрадання комерсантами бюджетних коштів, виділених на реабілітацію постраждалих учасників бойових дій. Впродовж 2016-2017 років зловмисники заволоділи державними коштами на суму у понад 6 мільйонів гривень.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 11:33 :26