Новини » Політика 1727

Вінник назвав імена людей, які наймасовіше розпродавали військову техніку

Найвидатнішими «торгашами»-міністрами оборони з 2004 року були Гриценко, Єхануров і Єжель. Це ті, за чиєї ініціативи чи рішення було розпродано найбільше військової техніки. Серед прем'єрів особливо виділяються Тимошенко і Азаров.

Про це під час спілкування із журналістами після засідання ТСК щодо розкрадань в армії, яке транслював телеканал ZIK, розповів голова комісії нардеп Іван Вінник.

Він підкреслив: тимчасова слідча комісія розслідує не тільки розкрадання військового майна, а й аргументи, які перевели його частину в статус «надлишкового» і продавались за безцінь.

«Ми досліджуємо, як реформувались Збройні сили, як будувалась оборона держави. На жаль, ті факти, які ми встановлюємо, вже йдуть не за корупційними статтями Кримінального кодексу, а тими, що стосуються національної безпеки і оборони. І дійсно, можна вийти на державну зраду», – зауважив парламентар.

За його словами, слідча комісія досліджувала роботу міністрів оборони з 2004 по 2017 роки, рішення, які ті ініціювали, підтримували або ухвалювали на Кабінеті міністрів.

«Якщо говорити про найбільш «видатних», то це Анатолій Гриценко, Юрій Єхануров та Михайло Єжель. Це ті люди, які продали найбільшу кількість військової техніки, перебуваючи на посаді міністра оборони. Також ми згадували Юлію Тимошенко і Миколу Азарова як очільників уряду, які приймали відповідні розпорядчі документи», – розповів Іван Вінник.

Він підкреслив, що відповідні документи є у розпорядженні оборонного комітету та ТСК і будуть опубліковані у звіті.

«Ви побачите чотири постанови, дві авторства прем'єра Тимошенко, і ще дві – прем'єра Азарова. Ми згадуємо і президентів. Ющенко і Янукович – це особи, які, можливо, або зневажали загрози, що надходять з боку РФ, або сприяли зниженню обороноздатності під диктовку Росії», – заявив голова ТСК.

Нагадаємо, Іван Вінник заявив, що протягом 2004-2014 років Кремль змінював керівні документи ЗСУ та Генштабу, як хотів.

Loading...
Loading...
Loading...