Новини » Регіони 5 грудня, 2018, 16:16
В Ужгороді презентували книгу про художника-авангардиста Павла Бедзіра
В Ужгороді презентували книгу про художника-авангардиста Павла Бедзіра
В Ужгороді презентували книгу про художника-авангардиста Павла Бедзіра

В Ужгороді презентували книгу про видатного художника-авангардиста Павла Бедзіра

Над створенням видання автори працювали багато років. Альбом вийшов у світ в рамках обласної Програми підтримки видання творів закарпатських авторів.

«Програма підтримки місцевих авторів – одна з найкращих серед тих, що реалізовується в області, – наголосив під час презентації виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Ярослав Галас. – Більше того, Закарпаття один з небагатьох регіонів країни, де таку програму продовжують впроваджувати. Цього року ми видали 17 книжок, на що у бюджеті області було закладено 900 тисяч гривень. Це унікальні видання, більшість яких вже презентували. Попереду, вже традиційно до різдвяно-новорічних свят, буде представлена добірка нових дитячих книжок».

У книзі описано життєвий і творчий шлях відомого закарпатського художника-шістдесятника. Павло Бедзір був одним із творців легенди Ужгорода і «академією» в одній особі для багатьох молодих художників. Завдяки йому в місті над Ужем жила свобода творчості і не припинявся вільний розвиток мистецтва в тоталітарні часи. Про роботу над виданням і власний досвід спілкування з видатним ужгородським авангардистом розповів автор книги.

За словами видавця Олександри Гаркуші, багато людей, зокрема, ужгородців, з великою повагою ставилися до Павла Бедзіра як знакового митця цілої епохи і всіляко допомагали у формуванні альбому.

У книзі поруч із змістовною текстовою частиною міститься цілий розділ репродукцій картин Павла Бедзіра та споріднених йому митців, архівні фото, які є втіленням історії життя і творчості авангардного Закарпаття ХХ століття.

Причетні до створення альбому подякували Закарпатській обласні державній адміністрації, зокрема, департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, за втілення Програми підтримки видання творів закарпатських авторів. Завдяки їй впродовж тривалого періоду полички бібліотек поповнюються сотнями примірників якісної літератури, а краяни мають змогу дізнатися про талановитих земляків-письменників, – повідомляють в прес-сцентрі Закарпатської ОДА. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-26 02:44 :25