live

Уже зараз потрібні держпрограми із залучення трудових мігрантів до України, – експерт

ZIK
загрузка...
загрузка...

Активні та працьовиті українці й надалі будуть їхати працювати на Захід. А тому в України немає іншого шляху, ніж шукати людей, які будуть працювати за невеликі заробітні плати.

Таку думку висловив президент Асоціації компаній із міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Після введення безвізу в Україні не відбувся значний сплеск трудової міграції, адже вона існувала і до цього. До 2014 року велика кількість українців працювала в Росії, і це ніхто не сприймав як міграцію.

Зараз же трудова міграція поступово уповільнюється, адже ті, хто хотіли, вже поїхали, хто вже працював – отримав чи то позитивний, чи негативний досвід. І, відповідно, надалі люди обиратимуть, чи їхати на заробітки знову, чи ні», – пояснив Василь Воскобойник.

Утім експерт також зауважив, що з наступного року Німеччина планує відкрити свої кордони для працевлаштування трудових мігрантів. І заробітна плата, яку там пропонують, в 2-3 рази вища, ніж платня у Польщі. Щодо України, то різниця оплати праці складатиме в 10-12 разів. Тому за таких обставин українці масово можуть поїхати вже у Німеччину.

«Потрібно пам’ятати, що економіка Німеччини – це економіка номер один у Європі, і зараз вона потребує приблизно 2-х мільйонів робочих рук. Тому я впевнений, що як тільки Німеччина відкриє кордони, то почнеться нова хвиля трудової міграції, яка може стати більш масовою, ніж після відкриття кордонів із Польщею», – прогнозує пан Воскобойник.

Оскільки вже зараз в Україні не вистачає робочих рук, то все, що може робити держава, вважає експерт, – це випрацьовувати державні програми із залучення трудових мігрантів до України.

«Активні та працьовиті українці й надалі будуть їхати працювати на Захід. А тому в України немає іншого шляху, як шукати людей, які будуть працювати за невеликі заробітні плати.

Адже за роки незалежності в Україні була побудована сировинна економіка, в якій не може бути високих заробітних плат. І якби не намагалися наші роботодавці збільшити заробітні плати, ми не зможемо в найближчі 5-10 років наздогнати Польщу, ба більше – Німеччину», – констатував Василь Воскобойник.

Як повідомлялося, раніше Партії правлячої коаліції в Німеччині оголосили про згоду щодо концепції майбутнього закону про трудову міграцію з країн, що не є членами ЄС.

Loading...
Loading...
Loading...