Новини » Політика 5 грудня, 2018, 20:30
УПЦ, яка перебуває в лоні Московського патріархату, сьогодні не має статусу, – митрополит УПЦ МП
ZIK
ZIK

Публікації в російських ЗМІ на тему автокефалії УПЦ є дуже суперечливі. Вони намагаються принизити ті права, які будуть в Українській православній церкві після отримання автокефалії. Кажуть про те, що вони будуть меншими за ті, що сьогодні має УПЦ, яка перебуває в лоні Московського патріархату.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський УПЦ МП Олександр (Драбинко).

Як відомо, сьогодні, 5 грудня Президент України Петро Порошенко, виступаючи на Форумі місцевого самоврядування у Києві, заявив, що 15 грудня відбудеться об’єднавчий собор щодо української автокефалії.

Митрополит Олександр (Драбинко) зазначив, що собор, який має відбутися 15 грудня, швидше установчий, а не об’єднавчий.

«Адже поки що ніхто не об’єднується», – зазначив митрополит.

Він також додав, що ще не отримував жодної офіційної інформації від того, хто проводитиме даний собор.

Відповідаючи на запитання ведучого, чи змирилася Росія із тим, що Україна отримає автокефалію, митрополит Олександр зазначив, що публікації у російських ЗМІ на цю тему є дуже суперечливі.

«Вони намагаються принизити ті права, які будуть в Українській православній церкві після отримання нею автокефалії. Кажуть про те, що вони будуть меншими, ніж ті, що сьогодні має УПЦ, яка знаходиться в лоні Московського патріархату.

Однак я би хотів сказати, що саме ті люди, які сьогодні говорять про це, у 2007-му році, коли приймалась нова редакція статуту, вони говорили, що як це ми собі у Києві зібралися та прийняли новий устав і поправки. Я пережив усе це на своєму особистому досвіді», – відповів ієрарх.

Також митрополит Олександр наголосив, що треба розділяти статус і права Української православної церкви. 

«УПЦ, яка сьогодні є в Україні, вона має права та обов’язки. Але вона не має статусу. Нам же Константинополь дає статус помісної Української православної церкви. Права та обов’язки зберігаються. Українська православна церква зі своїм предстоятелем займе належне місце в ряду тих помісних православних церков, які сьогодні визнані Вселенським патріархом», – прокоментував митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський.

Нагадаємо, Синод Вселенського Патріархату 11 жовтня оголосив своє рішення щодо України. Вселенський патріарх продовжує процедуру надання томосу про автокефалію Українській православній церкві.

У Синоді визнали, що РПЦ незаконно анексувала Київську митрополію.

Також Синод зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета й предстоятеля Української провославної автокефальної церкви Макарія та визнав їх канонічними.

Київський патріархат закликав УАПЦ та УПЦ МП готуватися до об’єднавчого собору. Відповідна заява була оприлюднена 12 жовтня.

Після отримання Українською церквою томосу про автокефалію до неї приєднається близько половини парафій УПЦ Московського патріархату, вважає архієпископ Чернігівський і Ніжинський, прес-секретар УПЦ КП Євстратій Зоря. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-16 12:32 :10