Новини » Суспільство 5 грудня, 2018, 11:48
Українське «Мертве море» стане курортом державного значення
Куяльницький лиман на Одещині. Фото: Куцький Олег/УНІАН
Куяльницький лиман на Одещині. Фото: Куцький Олег/УНІАН

Народні депутати підтримали за основу і в цілому законопроект щодо оголошення природних територій Куяльницького лиману на Одещині курортом державного значення.

За проект Закону № 8502 під час ранкового засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, проголосував 231 обранець.

Народний депутат України Анна Романова, одна з авторів законопроекту, зазначила, що проект закону стосується унікальних територій неподалік Одеси, біля Куяльницького лиману: «Це українське «Мертве море», яке ми можемо втратити, якщо зараз не надамо цим землям офіційний статус курорту державного значення».

Анна Романова пояснила, що законопроектом пропонується оголосити природну територію Куяльницького лиману Одеської області курортом державного значення та затвердити округи і зони курортної зони «Куяльник». Нардеп додала, що станом на сьогодні діє постанова щодо цих курортних територій, ухвалена 1985 року, і це означає, що після розпаду Радянського Союзу Верховна Рада України мала б технічно затвердити межі курорту, проте цього так і не зробили.

Анна Романова закликала парламентарів підтримати проект закону, щоб захистити унікальний лікувальний курорт, який, з її слів, нині більше нагадує смітник чи будівельний майданчик, де відбувається стихійна забудова. Через те, додала нардеп, жоден інвестор не хоче вкладати у курорт власні кошти.

Нардеп Тетяна Бахтєєва представила альтернативний законопроект про оголошення природних територій Куяльницького лиману Одеської області курортом державного значення № 8502-1, ідентичний до основного проекту закону, наголосивши на важливості збереження курорту.

Під час обговорення народні обранці одностайно висловлювалися за ухвалення такого документу. Основна дискусія розгорілася довкола відсутності парламентарів у сесійній залі. Голова ВРУ Андрій Парубій кілька разів закликав депутатів повернутись на робочі місця. Спікер навіть пригрозив, що проведе рейтингове голосування й опублікує прізвища прогульників у виданні «Голос України».

Під час голосування законопроект № 8502 за основу і в цілому підтримав 231 депутат.

Як повідомляли раніше, навесні Одеська ОДА звернулася до нардепів з проханням присвоїти Куяльницькому лиману статус курорту державного значення, щоб зберегти і раціонально використовувати ресурси водойми, а також залучити інвесторів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 18:00 :41