Новини » Львів 5 грудня, 2018, 9:35
У Львові вночі влаштували провокацію на польському військовому меморіалі
Леви на Личаківському кладовищі. Фото: Миколи Тиса/ZIK
Леви на Личаківському кладовищі. Фото: Миколи Тиса/ZIK

Сьогодні, близько 2 год. ночі була вчинена спроба розбити конструкції з левами на кладовищі польських військових поховань на Личакові. До ранку конструкції відновили, але зловмисників затримати не вдалось.

Про це у facebook повідомив заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

«Чергова спроба провокації на Личакові. Цієї ночі, близько другої години, була знову спроба розбити конструкції, в яких знаходяться скульптури левів на кладовищі польських військових поховань. До ранку конструкції вже відновили», – повідомив Москаленко.Як йдеться у дописі, поліцію та СБУ одразу викликали на місце, втім провокаторів затримати не встигли. Наразі тривають слідчі дії.

«Зважаючи на системність провокацій, Львівська міська рада вимагає від правоохоронних органів ефективних дій щодо розслідування та недопущення подальших подібних випадків», – зазначив Андрій Москаленко.

Нагадаємо, це не перша спроба пошкодити фігури з левами на кладовищі польських військових поховань у Львові. Зокрема, провокацію на Личакові група молодих поляків влаштувала у липні, зруйнувавши огорожу навколо скульптур.

Дві скульптури левів повернули на кладовище польських військових поховань у грудні 2015 року. Леви стояли з південного входу на цвинтар. На щиті одного лева був напис «Zawsze wierny», («Завжди вірний»), напис на іншому камені продовжував фразу - «Tobie Polsko» («Тобі, Польщо»).

На одному із щитів також був герб Польщі, на іншому – герб Львова. У 1970-х роках скульптури з цвинтаря прибрала радянська влада. У 2015 році леви на Личаків повернули з ініціативи польського міністерства культури без погодження з відповідними українськими органами влади. Відтоді скульптури стояли закриті дерев’яними щитами.

Львівська обласна рада прийняла заяву щодо незаконного встановлення на території Личаківського кладовища мілітарних символів. На думку депутатів, «наполегливе бажання польської сторони розмістити скульптури левів на території польського військового меморіалу на Личаківському кладовищі у Львові є складовою системної стратегії частини польського політикуму, спрямованого на експлуатацію шовіністично-імперських настроїв, у тому числі щодо Львова». На це рішення миттєво відреагувало МЗС Польщі. Зокрема заступник глави МЗС Польщі заявив, що відомство «рішуче виступає проти можливості незаконного усунення левів з польського військового меморіалу на Личаківському кладовищі» та про те, що «українська сторона була попереджена про негативні наслідки цього руху для двосторонніх відносин».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-16 11:35 :17