Новини » Політика 5 грудня, 2018, 23:54
США хочуть відправити військовий корабель у Чорне море у зв'язку з посиленням «дружби» РФ з Україною
Збудований Росією міст через Керченську протоку. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Збудований Росією міст через Керченську протоку. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

США почали проводити необхідні підготовки до відправлення військового корабля в Чорне море. Причиною стало посилення напруженості в регіоні після захоплення Росією українських кораблів та затримання моряків.

Про це повідомляє CNN з посиланням на трьох американських чиновників, що, як вони стверджують, є реакцією на дії Росії проти України в Керченській протоці, яка з’єднує Чорне і Азовське моря.

Військові США запросили Державний департамент повідомити Туреччину про можливі плани плавання військового корабля в Чорному морі.

Зі свого боку, Міністерство оборони Росії оголосило в середу, що її війська у східному Криму, який Москва вирвала з України у 2014 році, провела військові навчання із своїми зенітними ракетними системами «Панцери».

США зобов’язані повідомити Туреччину про проходження своїх кораблів через протоку згідно з Конвенцією Монтре, 1936 р., що регулює проходження військових суден через Босфор і Дарданелли, які з’єднують Середземне море з Чорним морем.

Відповідно до правил договору країни, які не мають берегової лінії на Чорному морі, повинні перед тим, як пройти через протоку, повідомити Туреччину щонайменше за 15 днів.

Про це заявив представник Державного департаменту США: «Сполучені Штати виконують свою діяльність відповідно до умов Конвенції Монтре. Однак ми не будемо коментувати характер нашої дипломатичної кореспонденції з урядом Туреччини».

Двоє чиновників заявили, що повідомлення полягає в тому, щоб надати флоту можливість перемістити військовий корабель у цей район, але цей варіант не обов’язково буде обраний.

«Наш американський 6-й флот завжди готовий відповісти там, де це було викликано», сказав Коммандер Кайл Рінас, представник флоту, який керує військово-морськими операціями в регіоні.

«Ми регулярно проводимо операції з просування безпеки та стабільності в усьому районі операцій 6-го флоту США, що включає міжнародні води та повітряний простір Чорного моря», – сказав Рейнс. «Ми залишаємо за собою право вільно діяти відповідно до міжнародних законів та норм», – додав він.

Переклад І.Филипіва

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 18:57 :18