Новини » Політика 5 грудня, 2018, 21:59
Політолог-міжнародник: Те, що нині українців не пускають до Росії – є позитивом
ZIK
ZIK

Росіяни завертають щораз більше українців. Від початку запровадження воєнного стану без пояснення причини 170 українців не змогли потрапити до РФ.

Про це йшлося у програмі новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Паркан із колючого дроту побудували російські прикордонники восени просто посеред вулиці Дружби народів. Тепер він розділяє два населених пункти – Милове в Україні та Черткове у Росії. Мешканці селища, що розділене російсько-українським кордоном, не знають, як тепер спілкуватися із родичами. Бо через огорожу не пускають.

«Вдень і вночі через наші вікна видно колючий дріт, як у в’язниці. Хоча написано, що кордон має бути за 50 кілометрів. Сестра виходить із дому, як ми з нею будемо спілкуватися? Через дріт?» – розповіла жителька Мелкового Валентина Болдирева.

Та облогу відчули не тільки мешканці прикордонних сіл. Після впровадження воєнного стану в десяти українських областях Росія масово відмовляє українцям у перетині кордону. Тільки за останні десять днів РФ не пустила на свою територію 170 громадян України. У Держприкордонслужбі кажуть, що безпідставно. На противагу, українські прикордонники відмовили у в’їзді більше ніж півтисячі громадянам Росії.

«Якщо ми ухвалюємо рішення у правовому полі, складаємо відповідні документи, надаємо їх копії громадянам Російської Федерації і чітко пояснюємо, чому ми вирішили не пустити людину, то представники російської правоохоронної системи повертають українців без будь-яких пояснень і без надання будь-яких юридичних документів. Це політика подвійних стандартів Російської Федерації», – зазначив речник Держприкордонслужби Олег Слободян.

Політологи не відкидають, що невдовзі на кордоні затримуватимуть цілі групи українських громадян. Хоча те, що нині їх не пускають у Росію, вважають правильним.

«Громадяни України, побувавши в їхньому правовому полі, фактично є інфіковані. Тобто їм подають зовсім іншу картинку, відповідно вони повертаються з іншим баченням», – сказав політолог-міжнародник Борис Тизенгаузен.

Натомість чимало українців обирають Російську Федерацію для заробітку. Та експерти кажуть, що від початку військового конфлікту напрямок трудової міграції змінюється.

«Якщо раніше, зважаючи на соціологічні дослідження, кожен четвертий українець працював саме у Росії, то зараз це є не більше 6 відсотків українців. І це демонструється обсягом коштів, які заходять із Росії та Європейського Союзу», – розповів президент Всеукраїнської асоціації з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

Тільки за другий квартал 2018 року з Росії переказано 346 мільйонів доларів. Із країн ЄС –майже два мільярди доларів. Це ще один доказ того, що українці обирають для працевлаштування країни європейської спілки.

Нагадаємо, заступник голови НБУ в 2005-2009 роках Олександр Савченко заявив, що українці, які емігрували задля заробітку до Польщі, створюють 15% ВВП цієї країни. А це приблизно 40-50 мільярдів доларів на рік

Вікторія Козуб, Олексій Осавчук, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 12:13 :44