Лист Ейнштейна з міркуваннями про релігію та Бога продали на аукціоні за $2,9 млн

Альберт Ейнштейн. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Лист німецького фізика-нобеліанта та автора теорії відносності Альберта Ейнштейна з роздумами про релігію та Бога продали на аукціоні Christie’s за 2,892 мільйони доларів. Аукціонний дім зазначає, що цей лист є найбільш повним вираженням релігійних і філософських поглядів Ейнштейна.

Про це повідомляє Громадське телебачення.

Цей лист на двох сторінках Ейнштейн написав у Прінстоні 3 січня 1954 року. Це була його відповідь на опубліковану книгу німецького філософа Еріха Гуткінда «Вибір життя: біблійний заклик до повстання».

«Слово Бог для мене лише вираз і продукт людської слабкості, а Біблія – збірка шанованих, але все ж досить примітивних легенд. Жодне тлумачення, яким би тонким воно не було, не може (для мене – ред.) нічого змінити. Ці вишукані інтерпретації, звичайно, дуже різноманітні, але практично не мають жодного стосунку до оригінального тексту. Для мене єврейська релігія, як і всі інші, є втіленням примітивних забобонів. І єврейський народ, до якого я з радістю належу, нічим не кращий і не гірший, ніж інші групи людей, навіть якщо він захищений від найгірших надмірностей через відсутність влади», – писав Ейнштейн.

Всесвітньо відомий фізик ділився з Гуткіндом своїми релігійними переконаннями і філософськими поглядами за рік до своєї смерті.

 

Loading...