Новини » Економіка 5 грудня, 2018, 16:15
Лічильники на газ населенню зобов’язані встановити безкоштовно
Газовий лічильник. Фото: EPA-EFE/SASCHA STEINBACH
Газовий лічильник. Фото: EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Витрати на встановлення лічильників входять в тариф, тому газорозподільні організації не можуть вимагати від мешканців оплатити ці роботи.

Про це повідомляє «Юрліга».

Велика Палата Верховного Суду, розглянувши справу № 214/2435/17, роз’яснила, що тарифи на газ враховують витрати на встановлення індивідуальних лічильників, а тому газорозподільна організація (в даному випадку ПАТ «Криворіжгаз») зобов’язана забезпечити встановлення лічильників для населення, яке проживає в квартирах, що використовують газ тільки для приготування їжі.

Те, що оплачена позивачами сума на встановлення лічильників не відповідає справжній вартості таких лічильників, не звільняє організацію від обов’язку встановити обладнання, беручи до уваги, що тарифи формуються уповноваженим органом і споживачі природного газу позбавлені можливості впливати на прийняте рішення щодо визначення тарифу і його складових.

Відповідну постанову по справі № 214/2435/17 було прийнято БП ЗС 7 листопада. З усіма аргументами суду можна ознайомитися в Verdictum.

Велика Палата погодилася з районним судом, керуватися частиною першою статті 3 Закону № 3533-VI, згідно з якою роботи по установці лічильників газу населенню фінансуються за рахунок: коштів суб’єктів господарювання, які здійснюють розподіл природного газу на відповідній території; коштів відповідного бюджету; інших джерел, не заборонених законодавством.

«Саме на відповідача покладено обов’язок встановлення лічильників газу, лише він повинен вживати заходів щодо залучення інших джерел фінансування цих робіт і покладання такого обов’язку на споживачів є неправомірним. Разом з тим, як встановив суд, відповідач не приймав ніяких заходів для фінансування таких робіт за рахунок будь-якого бюджету. У відповіді від 24 квітня 2017 ПАТ «Криворіжгаз» запропонував позивачам укласти договір для встановлення в їх квартирах лічильників газу, проте, як правильно вважав суд першої інстанції, то пропозиція не ґрунтується на вимогах закону», – зазначено в постанові суду.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 00:33 :15