Новини » Політика 5 грудня, 2018, 21:40
Депутат наголосив, що затриманих моряків не можна називати військовополоненими
ZIK
ZIK

Юрій Чижмарь порадив політикам не застосовувати термін «військовополонені», натомість говорити, що українських моряків «незаконно затримали».

Таку думку висловив народний депутат України Юрій Чижмарь у ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Я хотів би застерегти всіх нас від вживання щодо затриманих Росією моряків визначення «військовополонені». Оскільки в такому випадку ми піддаємо їх під дію Женевської конвенції 1949 року, в якій зазначено, що «військовополонені повертаються після припинення конфлікту», – зауважив Юрій Чижмарь.

Отже, депутат порадив політикам не вживати подібні висловлювання, натомість говорити, що українських моряків «незаконно затримали».

«Для мене як для юриста є очевидним, що Росія незаконно затримала українських моряків і діяла на кшталт сомалійських піратів. Тому Росія не має жодних законних підстав проводити суди над українськими моряками, адже фактично діяла як терорист», – наголосив Чижмарь.

Політик зазначив, що Україна використовує весь дипломатичний ресурс, щоб повернути своїх моряків. Утім Росія діє неправовими методами і не зважає на основи міжнародного права.

«Росія постійно показує своє нівелювання будь-яких стандартів і вказує на те, що її думка є вищою за думку світового співтовариства, тому очікувати, що ці заходи можуть призвести до адекватного розв’язання, на жаль, не доводиться. Тому Росія, як і раніше, використовує затримання українських громадян як одну з форм гібридного тиску на Україну у зовнішній політиці», – констатував Юрій Чижмарь.

Нагадаємо, 25 листопада, близько 20:28, катери Прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України в Азовському морі. Згодом російський спецназ захопив три військові українські кораблі: артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь», а також рейдовий буксир «Яни Капу». При цьому було поранено шістьох українських моряків.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 11:43 :31