Новини » Події

Через те, що гроші були на картці, а не на руках, українок не пустили до безвізового Кіпру

Кіпр. Фото: pixabay.com

Київські журналістки Юлія Дичук та Поліна Фоменкова змушені були три доби пробути в камері для затриманих в аеропорту Ларнака (Кіпр) в очікуванні зворотного рейсу після того, як на паспортному контролі їм відмовили у в’їзді в країну.

Про це повідомила Юлія Дичук на своїй сторінці у Facebook.

Юлія пише, що вирішила обрати для відпустки Кіпр, оскільки туди з Києва літає дешевий WizzAir. Разом із подругою вона склала маршрут Ларнака – Лімассол – Пафос – Айя-Напа – Ларнака та забронювала готелі в усіх пунктах.

Першого грудня Юлія вилетіла з київського аеропорту «Жуляни», а Поліна – з Кутаїсі. Юлія прибула до Ларнаки першою, але на паспортному контролі її відмовилися пускати. За її словами, запитували, чому заброньовано так багато готелей і де готівка. Журналістка мала з собою лише банківську картку та дріб’язок на автобус.

З іншою українкою її відвели до «кімнати допитів», а потім – до так званого центру для затриманих. Коли прилетіла Поліна, вона так само опинилася у камері.

Журналісткам повідомили, що їх відправлять до Києва найближчим рейсом – у вівторок четвертого грудня, тобто, за три доби.

«Ми проводимо у камері третю добу з іще трьома дівчатами, двоє з яких прилетіли до батьків і робили це не вперше… Україна, Росія, Молдова. У всіх офіційна причина – відсутність готівки», – розповіла Юлія.

За її словами, у камері для затриманих є доступ до інтернету, воду приносять за дзвінком, годують салатами та піцою, вікон немає, на вулицю не випускають.

З 2017 року українці можуть подорожувати до Кіпру без віз за наявності біометричного паспорта. Водночас МЗС України застерігає щодо частих випадків відмов українцям у в’їзді до Кіпру.

МЗС наголошує, що посольство України на Кіпрі не може вплинути на рішення міграційної служби та запобігти депортації. Це рішення можна оскаржити лише в судовому порядку.

Нагадаємо, Таїланд запровадив безвізовий режим для громадян України, які відвідують країну з туристичною метою терміном до 30 діб.

Loading...