Новини » Суспільство 5 грудня, 2018, 14:53
Архієпископ УАПЦ: Боюся, що Об’єднавчий собор може закінчитися сваркою
ZIK
ZIK

Президент України сьогодні оголосив про те, що 15 грудня повинен відбутися Об’єднавчий собор українських церков. Але наразі на церковному рівні про це не йдеться. Ба більше, процес обговорення отримання томосу ведеться у повній таємниці і поки ні архієреї, ні священики нічого не знають.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив архієпископ Харківський і Полтавський УАПЦ Афанасій Шкурупій.

«Про те, що Об’єднавчий собор українських церков повинен відбутися 15 грудня, я дізнався не з церковних джерел. І проблема в тому, що увесь процес підготовки до проведення Собору і отримання томосу триває у повній таємниці», – сказав Шкурупій.

За його словами,  поки що ні архієреї, ні священики нічого не знають про те, хто проводить перемовини, і які там обговорюються питання. Дивно і те, що дата проведення Собору визначена, але її чомусь оголошує Президент, а не, скажімо, комісія, яка створюється об’єднавчими сторонами.

«Собором повинна займатися  комісія, яка обговорює усі аспекти об’єднання. Йдеться про умови, статут і дату. Тому нас, церковників, зберуть 15 грудня в повному невіданні, де ми будемо затверджувати статут, про зміст якого ми нічого не знаємо», – зазначив він.

Він вважає, що до такого важливого і доленосного питання для України треба серйозно готуватися. І поважати людей, які багато років присвятили служінню Богу.

«За кого мене мають як архієрея та досвідчену людину, яка прожила вже 64 роки? Як так зневажливо можна до мене ставитися? Так, треба йти на об’єднання, утворити нову церкву, але ж це треба робити правильно. Тобто так, як це відбувається у світі, починаючи з обговорчого процесу, щоб на наступний день, це все не «розлізлось по швах». Тому подивимося, що буде далі, адже до Собору є ще десять днів. Але так не роблять серйозні люди. Бо я боюся, що все це закінчиться тим, що ми зберемося, пересваримося і розійдемося», – наголосив він.

Нагадаємо, Синод Вселенського патріархату 11 жовтня оголосив своє рішення щодо України. Вселенський Патріарх продовжує процедуру надання томосу про автокефалію Українській Православній Церкві.

У Синоді визнали, що РПЦ незаконно анексувала Київську митрополію.

Також Синод зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української провославної автокефальної церкви Макарія та визнав їх канонічними.

Київський патріархат закликав УАПЦ та УПЦ (МП) готуватися до об’єднавчого собору. Відповідна заява була оприлюднена 12 жовтня.

Після отримання Українською церквою томосу про автокефалію до неї приєднається близько половини парафій УПЦ Московського патріархату, вважає архієпископ Чернігівський і Ніжинський, прес-секретар УПЦ КП Євстратій Зоря.

До слова, сьогодні, 5 грудня, Петро Порошенко підтвердив, що Об’єднавчий собор українських церков відбудеться 15 грудня.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 11:44 :31