Новини » Економіка 5 грудня, 2018, 17:55
Андрій Рева назвав умови, від яких залежить зростання рівня пенсій українців
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Єдине природнє джерело надходжень для проведення виплат пенсій це сплата єдиного соціального внеску власниками підприємств за своїх працівників, а намагання відділити ці два процеси продиктовані виключно небажанням «тіньовиків» сплачувати податки та забезпечувати законні права працівників.

Про це сказав в інтерв’ю міністр соціальної політики України Андрій Рева, повідомляє прес-служба відомства.

«Персонал 75 відсотків приватних підприємств отримує заробітну плату 3723 гривні, а 84 тисячі керівників приватних підприємств декларують зарплати на рівні 3723 гривні. Із 22 мільйонів працездатного населення ЄСВ сплачують 12 мільйонів, а офіційно працюють 16 (мільйонів – ред.)... Але спробуйте прийти з перевіркою на підприємство, і одразу почуєте «бізнес душать». Ми запропонували, щоби ці 84 тисячі керівників підприємств заплатили ЄСВ на виплату пенсій не з мінімальної зарплати, а з подвійної ставки, їм кожному в місяць потрібно буде доплатити пенсіонерам 1000 гривень, але що ми чуємо? «В тінь підемо, це аморально». Я вважаю, що аморально – це пенсія півтори тисячі гривень. І, якщо ми хочемо чесно дивитися в очі людям, які сьогодні отримують мізерні пенсії, то маємо зробити все для боротьби зі схемами ухилення від сплати ЄСВ», – наголосив міністр.

За словами урядовця, єдине природне джерело надходжень для проведення виплат пенсій – це сплата ЄСВ власниками підприємств за своїх працівників, а намагання розділити ці два процеси продиктовані виключно небажанням «тіньовиків» сплачувати податки та забезпечувати законні права працівників.

Читайте також: З 1 грудня перераховано пенсії: кому і на скільки

Він також розповів про суттєвий опір, який чиниться наразі розробленому законопроекту для боротьби зі схемами мінімізації сплати ЄСВ.

«У 2016 році розмір ставки ЄСВ Верховною Радою було знижено з 38 до 22 відсотків, і, фактично, пенсіонери заплатили великому бізнесу 65 мільярдів гривень. Але ми не можемо повернути ставку ЄСВ, бо не можна двічі увійти в одну річку, та й не потрібно цього робити. Тому, коли ми говоримо про те, що потрібно робити для отримання ресурсу на збільшення пенсій, то ці ресурси є – це тіньова економіка. І нами розроблений законопроект по ЄСВ, що його в штики сприйняла наша «прогресивна громадськість», для якої власний егоїзм є більш важливим, ніж гуманізм», – пояснив Рева.

Нагадаємо, відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 1 грудня 2018 року підвищено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 1435 до 1497 гривень.

Читайте також: Українцям перерахують пенсії в три етапи

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 05:29 :22