live

Заяви Росії про «закритий кордон» України є провокацією, – Держприкордонслужба

У Державній прикордонній службі України називають провокаційними заяви Росії і звинувачення у тотальному обмеженні поїздок для її громадян в Україну.

Про це йдеться у заяві ДПСУ.

«Провокаційними є заяви Росії і звинувачення про тотальне обмеження поїздок для її громадян. Щодоби через кордон з Росії в Україну слідує близько 800 громадян РФ. Зазначимо, що громадяни Росії в’їжджають в Україну за закордонним, дипломатичним або службовим паспортом», – йдеться у повідомленні.

У ДПСУ зазначили, що поряд з посиленням охорони державного кордону та його режиму в пунктах пропуску і контрольних пунктах в’їзду-виїзду здійснюється посилений контроль за переміщенням осіб. Під час перетину кордону іноземцями та особами без громадянства, у тому числі громадянами Російської Федерації, прикордонники відокремлюють групи ризиків і проводять додаткові заходи з метою недопущення в Україну осіб, які можуть бути причетні до провокаційних або неправомірних дії на території нашої держави. За наявності правових підстав і у разі якщо громадяни не можуть чітко пояснити мети своєї подорожі в Україну, не мають належних документів на право перетину кордону або перевищили термін перебування в нашій державі тощо, іноземцям та особам без громадянства забороняється в’їзд в Україну у визначеному законодавством порядку.

«У той же час, особи, які мають дипломатичний статус в Україні, є обслуговуючим персоналом транспортних засобів, а також прибувають в Україну за наявності документів підтверджуючих постійне чи тимчасове проживання на території України, можуть чітко підтвердити мету своєї поїздки, або їх поїздка носить гуманітарний характер, серед яких смерть або тяжка хвороба близьких родичів, лікування, навчання, запрошення на участь у певних проектах чи змаганнях тощо, через кордон будуть пропускатися», – додали у прес-службі. У ДПСУ зауважили, що це діятиме стосовно таких громадян у разі відсутності винесеної їм раніше заборони у в’їзді в Україну.

У відомстві нагадують, що в свою чергу російська сторона без пояснення жодних причин повертає від кордону українців, що фіксують українські прикордонники.

Державна прикордонна служба України радить нашим співвітчизникам за можливості утриматися від поїздок в РФ, оскільки можуть отримати безпричинні відмови.

Крім того, аби уникнути будь-яких можливих спекуляцій, Держприкордонслужба України також звертає увагу, що у період воєнного стану пропуск осіб до ТОТ АР Крим через адміністративну межу здійснюється тільки за українськими документами. В той же час виключення будуть прийматися у відношенні представників іноземних медіа, правозахисних організацій, гуманітарних місій та ін., у разі наявності у них необхідних документів та отриманих спеціальних дозволів, виданих Державною міграційною службою України, як це передбачено законодавством. У кожному окремому випадку прийматимуться виключні рішення безпосередньо в контрольних пунктах в’їзду-виїзду. При цьому ті іноземні громадяни, які на законних підставах до цього виїхали на окупований півострів, зможуть повернутися безперешкодно.

Зазначається, що в районі проведення ООС за рішенням командувача Об’єднаних сил в КПВВ встановлено особливий режим перетину лінії зіткнення, зокрема обмежено виїзд іноземців та осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію України. Право перетину лінії зіткнення матимуть представники офіційних спостережних місій ООН, ОБСЄ та Червоного Хреста. Щодо решти іноземних громадян рішення на пропуск до тимчасово окупованої території України буде прийматись при наявності відповідних документів про постійне проживання на окупованій території або потребу перетину лінії зіткнення з гуманітарною метою.

У ДПСУ зауважили, що жодних обмежень стосовно громадян України немає.Loading...
Loading...
Loading...