Новини » Політика 4 грудня, 2018, 11:07
В УПЦ МП назвали вчорашні обшуки «примусом» до участі в об’єднавчому соборі
Фото: ZIK
Фото: ZIK

Правоохоронці ігнорують очевидні факти розпалювання релігійної ворожнечі проти УПЦ і вишукують її ознаки там, де їх немає. Вони діють за вказівкою, задля того, щоб примусити єпископат УПЦ до участі у т.з. об’єднавчому соборі.

Про це заявив голова Юридичного відділу УПЦ МП протоієрей Олександр Бахов, коментуючи обшуки проведені 3 грудня, у Житомирській та Овруцькій єпархіях УПЦ МП.

«Тут треба брати до уваги не тільки ситуацію в Житомирській області, але й загалом останні події та особливу увагу правоохоронних органів до Української православної церкви після собору єпископів, який відбувся 13 листопада, – зазначив Олександр Бахов. – Ми є свідками того, що вперше за часів незалежності України відбувається масовий виклик на допит священнослужителів та проводяться обшуки у єпархіальних управліннях, храмах та помешканнях священнослужителів УПЦ».

В діях правоохоронних органів голова Юридичного відділу УПЦ МП вбачає упередженість.

«Вони шукають релігійну ворожнечу там, де її немає. В той же час воліють не помічати очевидних фактів розпалювання релігійної ворожнечі, які лунають з вуст посадових осіб держави, можновладців та ЗМІ у бік Української православної церкви», – наголосив він.

На переконання отця Олександра, «звинувачення на адресу священнослужителів у розпалюванні релігійної ворожнечі (стаття 161 ч. 2 Кримінального кодексу України) є безпідставними і надуманими».

Він також припускає, що «діють правоохоронні органи за вказівкою, задля того, щоб примусити єпископат УПЦ до участі у т.з. об’єднавчому соборі» і пригрозив, що у зв’язку зі згаданими подіями УПЦ МП звернеться до «міжнародної спільноти».

«Ми уважно слідкуємо за ситуацією, дії правоохоронних органів будемо оскаржувати та звертатимемося до міжнародної спільноти», – повідомив Олександр Бахов.

Нагадаємо, 3 грудня, правоохоронці провели обшуки у будівлях, які належать двом єпархіям УПЦ МП у Житомирській області. В УПЦ МП підтвердили факт обшуків і назвали, що шукали у її приміщеннях на Житомирщині.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-26 07:55 :23